O klubu

ČEZ Basketball Nymburk ve spolupráci se Středočeským krajem zahájil 1. 5. 2010 činnost prvního basketbalového centra mládeže ve Středočeském kraji. ČEZ Basketball Nymburk, v tom roce jedenáctinásobný Mistr České republiky Mattoni NBL, tak deklaroval péči o výchovu mladých basketbalistů ve svém regionu. Nymburský klub a Středočeský kraj tímto projektem nabízejí rodičům a dětem adekvátní alternativu vůči odchodu mladých hráčů ze Středočeského kraje, včetně zahraničí v kritickém středoškolském věku. Projekt je zaměřen na mladé basketbalisty ve věku od 10 do 19 let.

 

Hlavním cílem projektu Basketbalové Akademie Nymburk je vybudovat kvalitní základy nového centra mládeže na základě nejnovějších poznatků z Čech a zahraničí a vytvořit přirozené konkurenční prostředí motivující hráče se rolex replica sportovně zlepšovat a současně studovat. Na výstupu z kategorie U19 pak hráčům nabídnout různé alternativy pro další uplatnění. Ať už je to zařazení do prvního týmu mužů relojes rolex imitacion Nymburka nebo do jiných klubů, hrajících nejvyšší soutěž nebo odchod do zahraničí, včetně možnosti spojení basketbalu se studiem v USA. Posledním, neméně důležitým cílem je založení a podpora nových center pro mladší kategorie a pro začínající mladé basketbalisty se snahou hledat pohybové talenty v celém Středočeském kraji.

 

Basketbalová Akademie v Nymburce nabízí rodičům a dětem konkurenční prostředí pro tréninkový proces, spojení basketbalu a studia na střední škole s různým zaměřením s přihlédnutím k ostatním sociálním aspektům a také mezinárodní kontakt s centry či akademiemi s podobným zaměřením. Tréninkový proces je řízen odborným trenérským týmem, který využívá a bude využívat interní vzdělávání trenérů prostřednictvím aplikace nejnovějších poznatků ze zahraničí.

 

Tým trenérů má velké zkušenosti a trenéři ve vyššího kategoriích jsou držiteli nejvyšší trenérské licence A. V předchozích letech tak v Akademii působili nebo ještě působí například tyto hublot replicas osobnosti českého basketbalu: Michal Ježdík, bývalý reprezentační trenér, trojnásobný mistr ČR s ČEZ Basketbal Nymburk (2004 – 2006), bývalý hráč a reprezentant. Dále zde vedl dva týmy Lubomír Růžička, který má trenérské zkušenosti z reprezentace mužů ČR a SR a také KNBL (dříve Mattoni NBL). Týmy vede Pavel Beneš, který má taktéž trenérské zkušenosti z národního týmu mužů ČR, Letní světové univerziády a je bývalým reprezentantem ČR, Jedenáctinásobný mistr ČR Ladislav Sokolovský je dalším trenérem BA Nymburk. Své zkušenosti přidává Michal Franěk, vicemistr Evropy jako asistent trenéra v kategorii U16, člen RT družstva, které se umístilo na 8. místě MS U17 a se zkušenostmi hlavního trenéra NBL.

 

Součástí péče o hráče je dlouhodobá spolupráce s expertem v oblasti posilování dětí a mládeže, rozvoje basketbalové rychlosti a komplexní lékařská péče zahrnující spolupráci s fyzioterapeutem a poradenství v oblasti stravování. Basketbalová Akademie Nymburk zajišťuje všem hráčům kvalitní sportovní vybavení pro trénink i utkání a stravování. V neposlední řadě Basketbalová akademie Nymburk úzce spolupracuje s Gymnáziem Nymburk, ZŠ Komenského Nymburk a COP Nymburk na poli vzdělávání, které je nedílnou součásti života v BA Nymburk.

omega replica rolex replica replica uhren shop breitling replica