JEN 5 ZÁPASŮ ODEHRANÝCH, 2 ODLOŽENY

O víkendu se hrály jen čtyři zápasy a všechny na venkovních palubovkách. Jedno utkání týmu Basketbal Polabí se předehrávalo v úterý a nebylo pro nás vítězné. Kadeti si naopak přivezli dvě cenné výhry z Ostravy. Mladší žáci U14 v extralize vezou z opačného konce republiky než kadeti U17 jednu výhru a jednu porážku. Mladším minižákům U12 byl zápas kvalifikace s Poděbrady odložen na tento pátek.

1. liga - skupina Západ

Slavoj Litoměřice - Basketbal Polabí 98:72

Do posledního utkání základní části jsme nastoupili ve velmi okleštěné sestavě na palubovce Litoměřic. Z KNBL nám chyběli Heinzl, Kolář, Kotásek, Kovář, Novotný a Tůma.

První poločas byl z naší strany vydařený a drželi jsme se na dostřel proti kompletnímu týmu Litoměřic. Stav 49:43, který svítil na výsledkové tabuli po druhé desetiminutovce, byl pro nás velmi pozitivní. Ani třetí čtvrtina nepřinesla očekávaný trhák soupeře, ale prostor už výrazně dostávali naši junioři U19. V posledním dějství nám dal soupeř 28 bodů, my jsme odpověděli jen třinácti.

Z našich juniorů se výrazněji prosadil pouze František Rylich se 14 body. Z palubovky Litoměřic si tak odvážíme prohru 98:72, ale i přesto postupujeme pohodlně do finálové skupiny 1. ligy mužů!

Body: Dlugoš 19, Rylich 14, Jirák 13, Vejvar 8, Valentíny, Holoubek a Snop po 5, Votroubek 2, Mikula 1, trojky: 9:11, doskoky: 53:45, TH 13/8, čtvrtiny: 28:22, 21:21, 21:16, 28:13

Kadeti U17 - extraliga

NH Ostrava : BA Nymburk 92 : 99

Vítězství nad NH Ostrava je velice cenné, protože tento tým byl naším sousedem v tabulce. Celé utkání jsme byli bodově ve vedení, v průběhu třetí čtvrtiny až o 17 bodů. Už se zdálo, že utkání máme pod kontrolou. Velké problémy s fauly našich klíčových hráčů nás donutily se uchýlit k zónové obraně, kterou domácí úspěšnými trojkami během poslední čtvrtiny snadno přehráli a ztracený zápas v základní hrací době dotáhli do vyrovnaného stavu 82:82. Přišlo prodloužení. To naši hráči zvládli přesvědčivě a utkání zaslouženě dovedli do vítězného konce. Dávid Novák si připsal double-double za 35 bodů a 13 doskoků a získal užitečnost 42! Double-double získal i druhý náš nejlepší střelec Martin Fišera za 14 bodů a 11 doskoků.

Body: Novák Dávid 35, Fišera Martin 14, Frič David 14, Kolář Adam 13, Schmidl Tomáš 8, Studnický Martin 7, Janovský Jaroslav 6, Bašta Petr 2, trojky: 6:11, TH: 37/24:29/14, doskoky: 38:50, čtvrtiny: 20:21, 19:29, 23:17, 20:15, prodloužení: 10:17

Snakes Ostrava : BA Nymburk  65:75

Ve druhém zápase ostravské mise nás měl čekat jednodušší soupeř, ale do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře. Soupeř nás v první čtvrtině přehrával ve všech herních činnostech, čemuž odpovídalo skóre po první čtvrtině 24:14. Začátek druhé čtvrtiny se nesl v podobném duchu. Ve druhé pětiminutovce jsme se výrazně zlepšili v osobní obraně, lépe začali doskakovat pod oběma koši a do poločasu jsme se opět dostali do kontaktu s dvoubodovým mankem 43:41.

Třetí čtvrtina byla oboustranně velmi bojovná, ale bodový zisk to nepřineslo ani jednomu týmu 56:55. Ve čtvrtém dějství jsme k dobré obraně ještě zrychlili útočné kombinace, donutili tím soupeře k faulům a tento faktor definitivně rozhodl o velmi důležitém vítězství. Double–double si tentokrát vysloužil Martin Studnický za 17 bodů a 14 doskoků, Novákovi utekl o jeden doskok (20 bodů a 9 doskoků)

Gratulace všem hráčům za výkony v obou zápasech.

Body: Novák Dávid 20, Studnický Martin 17, Schmidl Tomáš 11, Bašta Petr 9, Frič David 9, Fišera Martin 4, Janovský Jaroslav 3, Brož Matyáš 2, trojky: 5:8, doskoky: 40:62, TH: 26/14:24/15, čtvrtiny: 24:14, 19:27, 13:14, 9:20.

Žáci U14 - extraliga

Sojky Pelhřimov : BA Nymburk 64:72

V utkání jsme byli většinou ve vedení a díky vyrovnanějšímu kádru, než měli domácí, jsme v poločase utekli skoro na dvacet bodů. Vzhledem k tomu, že v této kategorii mohou hráči v prvních třech čtvrtinách nastoupit jen ve dvou z nich, trenéři zpravidla ve druhé čtvrtině nechají odpočívat základní pětku z první čtvrtiny, aby je pak mohli v druhém poločase využít bez omezení. Druhou čtvrtinu jsme totiž vyhráli 26:9. Výrazný poločasový náskok se díky naší špatné obraně postupně snižoval. Pelhřimov při vytvoření silné pětky v poslední čtvrtině nás hodně potrápil.

Body: Snop 18, Vrchota 16, Křemen 13, Dittrich 7, Zhříval 6, Černý J. 5, Procházka 3, Hájek 2, Adamec 2, TH: 27/15, čtvrtiny: 19:21, 9:26, 18:10, 18:15

Tigers České Budějovice : BA Nymburk   91:69

Domácí, které se ještě ve čtvrtek obávaly, že nedají dohromady tým, nakonec ve 12 hráčích si lehce poradily s naším týmem. Tým Tigers, který v této sezoně ještě neprohrál, si vedení držel od začátku zápasu. Trochu jsme jim to svou hrou umožnili. Odstupování ze slabé strany bylo na bodu mrazu. Domácí pak neměli žádnou těžkou práci zakončit a vlastně nás přehráli jednoduchými koši.

„Dát tomuto soupeři 69 bodů je sice pozitivní, ale za poločas obdržet 50 bodů je katastrofa. Hráči všechno odkývají, že vědí, co mají dělat, ale na hřišti je pak pravý opak,“ mrzí trenéru Hubálkovou.

Body: Vodrážka 20, Dittrich 11, Snop 11,  Černý J. 9, Prokeš 6 , Křemen 4, Hájek 2, Procházka 2, Vrchota 2, Zhříval 2, TH :13/6, čtvrtiny: 26:15, 24:17, 25:12, 16:15