NEPŘÍLIŠ ÚSPĚŠNÝ VÍKEND

Víkendové zápasy měly už ve středu velice příjemný prolog. Junioři zvítězili nad USK Praha a připravili jim první prohru sezony. Víkend už tak úspěšný nebyl. Muži ve velice oslabené sestavě nestačili na Olomouc, kadeti podlehli pražským Tygrům, ale vyhráli v Plzni. Vyrovnaně 1:1 na zápasy hráli mladší minižáci, mladší žáci prohráli se Sokolem Pražským a ženy nestačily na oba své soupeře.

Muži - 1.liga, skupina C 1.-6. místo

Basketbal Olomouc : Basketbal Polabí 102:88

K pátečnímu utkání jsme odjížděli ve velice nekompletní sestavě a chybělo nám 6 hráčů základní rotace i tak jsme chtěli předvést co nejlepší možný výkon a prezentovat se co nejlepším basketbalem. V celém průběhu utkání jsme se replica de relojes snažili aktivně bránit, bohužel pro nás měl soupeř v utkání "střeleckou slinu", když dokázal za 2 body střílet se 70% úspěšností a za 3 body celkem 46% a to byl klíčový faktor, proti kterému nám nestačilo vsítit ani velmi solidních 88 bodů. Pozitivem však je, že kluci nic nezabalili a zejména mladší hráči dokázali využít své minuty na maximum.

Body: Dlugoš 23, Jirák 15, Kábrt, Mikula a Heinzl 11, Vejvar 8, Rylich 6, Szita 3, TH: 19/14:24:19, trojky: 26/12:38/11, čtvrtiny: 25:19, 26:22, 29:24, 22:23

Junioři U19 - extraliga

BA Nymburk - USK Praha 75:68

V dohrávce 12. kola na naši palubovku dorazil tým USK Praha. Tým, který nás 14 dní před tímto utkáním porazil na Folimance o 33 bodů.

Hrálo se opět netradičně ve středu od 11:30. Málokdo by si asi po předchozím vzájemném utkání vsadil na náš celek, ale právě toho jsme chtěli využít. Nebylo co ztratit a hráči tak hráli od prvních minut. První čtvrtina byla velmi vyrovnaná, hrál se hezký organizovaný basketbal a soupeř pár minut vedl. Nikdy jsme však nepovolili v koncentraci tak, abychom soupeři darovali větší šňůru, nejvyšší vedení USK za celý zápas bylo o 3 body. Ve druhé čtvrtině jsme soupeře ubránili na pouhých 13 bodech a dokázali jsme malinko odskočit. Soupeř měl díky výškové převaze po celé utkání převahu na doskoku, ale do druhé půle jsme vstoupili útokem, kdy jsme si 3x doskočili vlastní střely a nakonec úspěšně zakončili. To nás nakoplo a dokázali jsme se dostat až na +12, jenže ke konci třetího dějství dokázal soupeř náš náskok znovu stáhnout. Skóre 55:52 před poslední čtvrtinou slibovalo velké drama. Šest a půl minuty před koncem se soupeř dostal díky nájezdu Vyroubala do vedení, ale hned v dalším útoku trefil těžkou dlouhou dvojku náš Valentíny. O dvě minuty později se skóre ještě jednou vyrovnalo - 61:61, když Vlk trefil střelu za 3. I na toto jsme ovšem reagovali hned v dalším útoku, kdy trojku z rohu proměnil Filip Kábrt. Minutu před koncem zvládl soupeř stáhnout na -2, koncovku jsme ale zvládli a získali tak velmi důležité domácí vítězství 73:68! Velice důležitými faktory byly naše trestné hody (20/19) a pouhé 3 ztráty.

Body: Rylich a Valentíny 20, Fanta 11, Kábrt 8, Novák a Holoubek 7, TH: 20/19, čtvrtiny: 22:21, 18:13, 15:18, 18:16

Kadeti U17 - extraliga

BŠ Tygři Praha - BA Nymburk  83 : 65

V sobotním utkání na palubovce Tygrů Praha našemu týmu bojovnost nestačila.

První dvě čtvrtiny jsme byli soupeři vyrovnaným oponentem. Dobře jsme doskakovali a vyvarovali se zbytečných ztrát míče. Šesti bodové manko po prvním poločase se zdálo přijatelné a dávalo velký prostor ve druhém dějství se poprat o důležité body.  Vsadili jsme na zónovou obranu a věřili, že soupeř nebude úspěšný ve střelbě z dlouhé vzdálenosti. Tygří střelecké opory ale nezaváhaly (Kheil, Weig) a společně s naší velmi slabou střelbou z dlouhé vzdálenost rozhodly utkání ve svůj prospěch. Naši kluci bojovali , ale na lépe hrajícího soupeře tentokrát nestačili.

Body: Dávid Novák 19, Martin Studnický 13, Martin Fišera 9, David Frič 9, Tomáš Schmidl 7, Petr Bašta 5, Pavel Benák 3,. Fauly: 14:18, čtvrtiny: 19:16, 23:20, 22:17, 19:12

BK Lokomotiva Plzeň - BA Nymburk  60 : 69

Velice cenné vítězství si kadeti BA odvážejí z palubovky Lokomotivy Plzeň.

Vyrovnaný první poločas sliboval dramatickou podívanou i do druhého dějství. Plzeň se prezentovala tvrdou obranou a slušnou hrou jeden na jednoho. Spíše se bojovalo, než by byla k vidění pohledná hra. Kromě pěti minut utkání, kdy jsme prohrávali o 4 body, jsme hru kontrolovali a byli lepší v doskakování a střelbě z dlouhé vzdálenosti. Jen opět zbytečné ztráty nás limitovaly od výraznějšího rozdílu ve skóre.

Gratulace všem hráčům a velké díky patří rodičům, kteří vytvořili skvělou diváckou kulisu.

Body: Dávid Novák 23, David Frič 14, Petr Bašta 9, Martin Fišera 8, Tomáš Schmidl 8, Martin Studnický 4, Jaroslav Janovský 2, Pavel Benák 1, fauly: 21:21, čtvrtiny: 10:14, 18:12, 15:27, 17:16

Mladší žáci U14 - extraliga

BA Nymburk : Sokol Pražský 42 : 73

Hráči vydrželi vyrovnaně hrát pouze prvních pět minut (6:5). Pak soupeř šňůrou 14 bodů ukázal svoji sílu. Dokázal uzavřít podkošový prostor, do kterého jsme se obtížně dostávali a z dlouhé vzdálnosti se nám nedařilo. Když se k tomu přidala opět nemohoucnost proměňovat jasné koše, rozdíl ve prospěch soupeře se zvyšoval.

Body: Dittrich 12, Snop 12, Vrchota 9, Křemen 4,  Vodrážka 3,  Adamec 1, Hájek 1, čtvrtiny: 7:19, 16:20, 7:16 12:18

Mladší minižáci U12 – krajský přebor

BK Český Brod - BA Nymburk 66:82 a 57:48

Po jarních prázdninách čekalo na kluky dvojutkání v Českém Brodě. Odehrála se dvě hezká a vyrovnaná utkání, protože soupeř disponoval i několika staršími kluky ročníku 2007. V prvním zápase jsme si lépe pustili replica de relojes suizos míč v útoku a dokázali jsme zakončit i po faulech soupeře. Ve druhém utkání nechal soupeř po většinu času hrát své starší či nejlepší hráče a i díky našemu nepříliš dobrému výkonu dokázal zvítězit.

1. zápas:

Body: Kovač 16, Újezdský 13, Tobiáš 12, Poláček a Hauser 10, Kvíz a Hendrych 6, Sojka 4, Hamtil 3, Klouček 2, TH 25/12, čtvrtiny: 16:21, 15:25, 13:15, 22:21

2. zápas:

Body: Tobiáš 12, Hamtil a Poláček 10, Újezdský 7, Hauser 4, Sojka a Klouček 2, Kovač 1, TH 3/2, čtvrtiny: 12:14, 15:4, 18:19, 12:11

Ženy – 2.liga, finálová skupina

Basketball Nymburk  – TJ Lokomotiva Liberec I  48:57

V první polovině zápasu se hrálo vyrovnané a celkem pohledné utkání. Po poločase se naše ženy nemohly chytit herně ani střelecky, a to zapříčinilo šestibodový náskok hostů. Díky agresivnější obraně jsme tento rozdíl dokázaly smazat hned na začátku 4. čtvrtiny. Bohužel tím naše představení skončilo, protože jsme se do konce zápasu trefily do koše už jen dvakrát. Zápas jsme si prohrály v poslední čtvrtině.

Body: Hlaváčová 15, Hájková 11, Hamplová 11, Havlíková 6, Mocová 3, Dirbáková 2, čtvrtiny: 13:10, 17:15, 11:17, 7:15

Basketball Nymburk – Slovan Litoměřice 65:66

Papírově měl být nedělní zápas o něco jednodušší, ale od začátku se opět hrálo velice vyrovnaně. Opět se nám nepovedl vstup do 2. poloviny, kdy jsme první koš zaznamenaly až v 8. minutě, a to jen ze šestky. Rozdíl 11 bodů vypadal hrozivě, ale nebylo, co ztratit. Krátká pauza mezi 3. a 4. čtvrtinou postačila na mobilizaci sil a během poslední čtvrtiny se nám podařilo skóre téměř dorovnat. Díky povedené akci jsme v posledních 20 vteřinách vyrovnali a šlo se do prodloužení. Tam si hosté vybudovali rychlý náskok sedmi bodů. Opět velkým úsilím se nám podařilo skóre vyrovnat, ale bohužel série několika našich chyb v poslední minutě nás připravila o výhru.

Body: Hájková 16, Hlaváčová 15, Mocová 14, Hamplová 11, Havlíková 4, Myšková 3, Adame 2, čtvrtiny: 12:12, 13:15, 6:15, 23:12, prodloužení 11:12