a
b
s
o
l
v
e
n
t
i

BC Geosan Kolín

DEKSTONE Tuři Svitavy

Egoé Basket Brno

Cal State Fullerton Titans

ČEZ Basketball Nymburk

Egoé Basket Brno

Královští Sokoli

DEKSTONE Tuři Svitavy

BK ISKRA Svit

Královští Sokoli

DEKSTONE Tuři Svitavy

BKM Lučenec

Královští Sokoli

PŘERUŠENÍ VŠECH BASKETBALOVÝCH SOUTĚŽÍ

Na základě dnešního rozhodnutí Vlády ČR o nouzovém stavu a bezpečnostních opatření v souvislosti s koronavirem SARS CoV-2, přerušuje Basketbalová akademie Nymburk svou činnost – to znamená tréninky i zápasy od pátku  13.března 2020 na dobu neurčitou. 

 

Česká basketbalová federace byla na základě vývoje zdravotní situace v ČR a dalších opatření vlády nucena přistoupit ke kroku, kdy ode dneška 13. března dočasně přerušuje všechny soutěže ČBF, včetně Kooperativa NBL a Renomia ŽBL. Toto rozhodnutí platí do odvolání stavu nouze.

 

„Na základě rozhodnutí vlády České republiky musíme reagovat. V tuto chvíli jsou obě nejvyšší soutěže s okamžitou platností přerušeny. Pracujeme na scénářích, za jakých podmínek by bylo možné v případě pozitivního vývoje pokračovat po odvolání stavu nouze. Další možné scénáře budeme konzultovat společně s kluby. Veřejnost budeme o dalších krocích informovat,“ řekl sportovní ředitel mužské i ženské ligy Zdeněk Ringsmuth.

 

Stejně jsou na tom i všechny nižší a mládežnické soutěže. Ty jsou na základě dnešního vládního usnesení rovněž přerušeny. O jejich dalším osudu se rozhodne v následujících dnech. Česká basketbalová federace připraví možné scénáře, za jakých podmínek by se daly soutěže dohrát po uplynutí třicetidenního opatření i pro případ, že budou opatření prodloužena. O stejný krok pořádala ČBF také jednotlivé Oblasti.

 

O dalších krocích bude Česká basketbalová federace informovat své kluby přímo a zároveň bude postup zveřejňovat na svých komunikačních kanálech.

 

Pochopitelně vás budeme informovat o dalším postupu naší Akademie a také o obnovení soutěžních utkání, pokud k nim dojde. Přejeme, abyste nastalou situaci absolvovali s co největší pohodou a možná více než jindy přejeme pevné zdraví.

 

V případě, že potřebujete další informace, kontaktujte, prosím, své trenéry.

 

Vedení Basketbalové akademie Nymburk

BA Nymburk
12.03.2020 - 22:12