PŘERUŠENÍ VŠECH BASKETBALOVÝCH SOUTĚŽÍ

Na základě dnešního rozhodnutí Vlády ČR o nouzovém stavu a bezpečnostních opatření v souvislosti s koronavirem SARS CoV-2, přerušuje Basketbalová akademie Nymburk svou činnost – to znamená tréninky i zápasy od pátku  13.března 2020 na dobu neurčitou. 

 

Česká basketbalová federace byla na základě vývoje zdravotní situace v ČR a dalších opatření vlády nucena přistoupit ke kroku, kdy ode dneška 13. března dočasně přerušuje všechny soutěže ČBF, včetně Kooperativa NBL a Renomia ŽBL. Toto rozhodnutí platí do odvolání stavu nouze.

 

„Na základě rozhodnutí vlády České republiky musíme reagovat. V tuto chvíli jsou obě nejvyšší soutěže s okamžitou platností přerušeny. Pracujeme na scénářích, za jakých podmínek by bylo možné v případě pozitivního vývoje pokračovat po odvolání stavu nouze. Další možné scénáře budeme konzultovat společně s kluby. Veřejnost budeme o dalších krocích informovat,“ řekl sportovní ředitel mužské i ženské ligy Zdeněk Ringsmuth.

 

Stejně jsou na tom i všechny nižší a mládežnické soutěže. Ty jsou na základě dnešního vládního usnesení rovněž přerušeny. O jejich dalším osudu se rozhodne v následujících dnech. Česká basketbalová federace připraví možné scénáře, za jakých podmínek by se daly soutěže dohrát po uplynutí třicetidenního opatření i pro případ, že budou opatření prodloužena. O stejný krok pořádala ČBF také jednotlivé Oblasti.

 

O dalších krocích bude Česká basketbalová federace informovat své kluby přímo a zároveň bude postup zveřejňovat na svých komunikačních kanálech.

 

Pochopitelně vás budeme informovat o dalším postupu naší Akademie a také o obnovení soutěžních utkání, pokud k nim dojde. Přejeme, abyste nastalou situaci absolvovali s co největší pohodou a možná více než jindy přejeme pevné zdraví.

 

V případě, že potřebujete další informace, kontaktujte, prosím, své trenéry.

 

Vedení Basketbalové akademie Nymburk

BA Nymburk
12.03.2020 - 22:12