Extra program pro hráče BCM z kategorií U16 a mladší

V polovině listopadu jsme spustili navazující extra program pro hráče BCM z kategorií U16 a mladší. Program tréninkové skupiny vychází z tříleté zkušenosti fungování podobného zaměření pro hráče U17 a starší. 

Dobrý den všem příznivcům basketbalu,

v polovině listopadu jsme spustili navazující extra program pro hráče BCM z kategorií U16 a mladší. Program tréninkové skupiny vychází z tříleté zkušenosti fungování podobného zaměření pro hráče U17 a starší. Unikátnost této pilotní skupiny spočívá také v zapojení hráčů družstva mužů Basketball Nymburk do tréninkového procesu.

Smyslem nově vzniklé tréninkové skupiny je nabídnout této věkové kategorii hráčů tréninkové jednotky, jejichž cíli jsou například zdokonalení herních činností jednotlivce, zpevnění tělesného jádra, zlepšení běžeckých a skokanských dovedností. Novinkou, respektive přidanou hodnotou jsou informace a poznatky o hře, kterými bychom chtěli přispět k prohloubení vztahu mezi hráči této věkové kategorie a basketbalem, k vytvoření pevného mostu mezi srdcem hráče a basketbalem.

Hráči a jejich rodiče budou průběžně informováni o progresu tréninkové skupiny. Tréninky budou probíhat ve sportovní hale ZŠ Komenského v malých skupinách, a to buď před zahájením výuky, nebo budou bezprostředně navazovat na její konec, abychom minimalizovali ztrátové časy dětí a jejich rodičů.  

Program jsme nazvali NEXT a hráči do této skupiny budou zařazováni na základě doporučení trenérů jednotlivých věkových kategorií ve spolupráci s Pavlem Benešem, trenérem družstva U19, který je kompetentní za obsah přípravy a osobně povede i většinu tréninkových jednotek. Kvůli pestrosti vjemů a odbornosti našich kolegů plánujeme i zapojení dalších trenérů BCM, včetně basketbalové kondiční trenérky Zdenky Engelthálerové.

Patrony skupiny a programu jsou Lukáš Palyza a Tomáš Pomikálek, hráči družstva mužů Basketball Nymburk. Proč právě tito dva hráči? Oba jsou talentovaní mladí basketbalisté, kteří kromě tréninků se svým týmem pracují navíc individuálně. Jednou z možností, kterou využívali a využívají, jsou společné skupinové tréninky, kterých se účastní vybraní hráči z BCM a hráči družstva mužů.

Rádi bychom, aby se skupina NEXT stala nedílnou součástí BCM Nymburk, a tím pádem celé rodiny Basketball Nymburk.  Důležitost a význam její existence zdůrazňujeme i samostatným logem a grafikou, které zapadají do struktury konceptu Basketball Nymburk, a můžete se s nimi seznámit i na webu BCM Nymburk (www.bcm-nymburk.cz).

Příjemné prožití adventního času a mnoho příjemných zážitků spojených s basketbalem, třeba i s tréninkovou skupinou NEXT.

Michal Ježdík

Sportovní ředitel Basketball Nymburk                                                                                 

BCM Nymburk
18.12.2013 - 17:23