Turnaj v Roudnici nad Labem

V neděli se družstvo U12, doplněno o 3 hráče z U13 (Laš O., Laš M. a Šebánek), zúčastnilo turnaje v Roudnici nad Labem. Dále zde byla družstva z BK Pardubic, Sokol Pražský a domácí tým BK Real Roudnice nad Labem. 

V neděli se družstvo U12, doplněno o 3 hráče z U13 (Laš O., Laš M. a Šebánek), zúčastnilo turnaje v Roudnici nad Labem. Dále zde byla družstva z BK Pardubic, Sokol Pražský a domácí tým BK Real Roudnice nad Labem.

Jelikož se jednalo o porovnání se špičkovými družstvy v této kategorii ( mistři a vícemistři ČR), tušili jsme, že naše účast bude spíše poznávací, a že jedeme na turnaj hlavně získat zkušenosti. Netušili jsme ale, že rozdíl bude až tak velký, ba přímo propastný.

Pravdou je, že více jak polovina hráčů prodělala na přelomu roku různé virózy, ale i tak bychom neměli šanci výrazněji uspět.

Statistiky neuvádíme, nejsou podstatné.

1.utkání

BCM Nymburk  U12  : BK Real Roudnice n./L.  34 : 89    / 11:19; 7:33; 14:13; 2:24 /

V tomto utkání jsme nastupovali ještě v plném počtu. Do první a třetí části hry jsme záměrně nasadili hráče, kteří nebyli po nemocech a neměli tak velký tréninkový a herní výpadek. Na jejich výkonu to bylo také znát. Byli schopni srovnatelného výkonu se soupeřem. Zbývající čtvrtiny ale již byly jasnou záležitostí soupeře.

V závěru tohoto utkání jsme museli postupně stahovat ze hry některé hráče, jelikož jejich další setrvání ve hře by bylo na úkor jejich zdraví.

2. utkání

BCM Nymburk U12 : Sokol Pražský  28 : 118  /7:31; 7:36; 6:21; 8:30/

Druhý zápas, který následoval během půl hodiny po tom prvním, byl již jen přehlídkou nádherného basketbalu soupeře. Naši hráči již neměli jak fyzickou, tak ani morální sílu jakkoliv vzdorovat.

 

Shrnutí naší účasti :

Na tomto turnaji se jasně ukázalo, jaký je rozdíl ve hře týmů Středočeské oblasti a oblastí jiných. Při rozhovorech s jednotlivýni trenéry jsme pochopili proč.

  1. Již v těchto kategoriích dochází ke stahovaní nadějných hráčů do jednostlivých klubů. Město Nymburk se s Prahou a jejím okolí, Pardubicemi a dalšími většími městy nemůže rovnat.
  2. Jasně se ukázala chyba ve způsobu soutěží vedených ve Stř.oblasti disfraces cosplay baratos v kategoriích U11 a U12. Družstva soupeřů mají za tuto sezónu odehráno troj a více násobek zápasů 5:5. Každý hrací den hrají vždy dvě. Hru 3:3 neakceptují.
  3. Jejich hra se řídí jen a pouze pravidly minibasketbalu, kdy každý hráč může hrát pouze ve 2 čtvrtinách každého utkání. Potom je znát, že nasazení hráčů je daleko vyšší, a že jsou zvyklí hrát dvě těžká utkání po sobě. Což naši hráči neznají. Poznali to poprvé až na tomto turnaji a budou mít velký problém v kvalifikaci na MČR kategorie U12. Ač jsme v současnosti lídři v naší oblasti, pokud se naplní náš cíl a postoupíme na MČR, nevidíme reálnou šanci na výraznější úspěch. Jako trenéři si myslíme, že současný herní soutěžní systém v Stč je minimálně velkou chybou.

Závěrem děkujeme kolegům z Roudnice n./L., konkrétně panu Kočvarovi, že nás na tento výběrový turnaj pozvali. Pro nás trenéry splnila účast co jsme očekáváli. Věříme, že si ponaučení odvezli i naši svěřenci. Děkujeme za lekci a hlavně váš trenérský názor.

Růžička M. a Křížek J.

 

BA Nymburk
13.01.2014 - 13:29