Republikové finále 3X3

V termínu 27.1. až 28.1. se naši hráči Matěj Svoboda, Adam Bubeník, Marek Ivan a Patrik Sarna zůčastnili republikového finále středních škol v basketbale 3X3 v Jindřichově Hradci. Na této akci kluci bojovali za svoji školu Gymnázium Nymburk a za svého učitele TV pana Hyblera.

V termínu 27.1. až 28.1. se naši hráči Matěj Svoboda, Adam Bubeník, Marek Ivan a Patrik Sarna zůčastnili republikového finále středních škol v basketbale 3X3 v Jindřichově Hradci. Na této akci kluci bojovali za svoji školu Gymnázium Nymburk a za svého učitele TV pana Hyblera, který musel ze zdravotních důvodů zůstat doma. Již od úvodu turnaje bylo na klucích znát, že chtějí celou sportovní akci vyhrát. V pondělí, první hrací den, jsme si poradili postupně s Gym. Sokolov, poté s Gym. J.J. Litoměřice a na závěr dne i s OA Praha. Vyhráli jsme skupinu D a vzhlíželi jsme ke druhému dni a k utkáním o mistra. V úterý, druhý hrací den, jsme ve čtvrtfinále narazili na Gym. Jaroměř. Toto utkání jsme v poklidu přivedli do vítězného konce a čekalo nás semifinále s největším favoritem a několikanásobným vítězem této akce,  Brnem. Od úvodu utkání jsme neproměňovali vyložené střelecké pozice a tak nás Brno nekompromisně trestalo. Byla znát taktéž výšková převa soupeře, který doskočil rozhodující míče pod naším košem. Na konci svítil na skóre stav + 9 bodů pro našeho soupeře. Tato porážka byla zasloužená a tak jsme šli ihned bojovat o třetí místo s domácím týmem Gym. JH, které mělo ve svém středu trojkového "mága" Theodora Dlugoše. V tomto utkání jsme byli naopak od začátku lepší a vytvořili jsme si náskok, který jsme udrželi až do konce. Získali jsme tak vynikající třetí místo. Součástí tohoto republikového finále byly i dovednostní soutěže. Ve střelbě trojek soutěžil Marek Ivan, který jen těsně nepostoupil do finále. V nabité soutěži ve smečování, při velmi vyrovnaném finále zvítězil Matěj Svoboda, který při svém dunku přeskočil Patrika Sarnu a dostal tak celou halu do varu. 
Celkově jsme v JH zanechali vynikající dojem, který jsme podpořili kvalitní hrou. Chceme poděkovat především Gym. Nymburk a panu řediteli Kuhnovi za to, že nás na republikové finále vyslali a umožnili nám tak reprezentovat nejen nymburské školství, ale také mládežnický program BCM Nymburk. Těšíme se na další finálový turnaj v roce 2015.

 

Junioři U19A
29.01.2014 - 9:05