Porazili jsme vícemistra maďarské mužské 1.B ligy

Druhým soupeřem našich U 19 byl maďarský tým mužů TF Budapešť. Tento tým hraje v Maďarsku soutěž 1.B, která dosahuje svou úrovní naší 1. ligy. V loňském roce skončil tým TF na druhém místě a jeho umístění hodně vypovídá o jeho kvalitách.

Druhým soupeřem našich U 19 byl maďarský tým mužů TF Budapešť. Tento tým hraje v Maďarsku soutěž 1.B, která dosahuje svou úrovní naší 1. ligy. V loňském roce skončil tým TF na druhém místě a jeho umístění hodně vypovídá replika klockor tag heuer o jeho kvalitách. V herním projevu to byl zcela jiný tým než juniorský MAFC z předchozího dne. TF vyznává rychlý přechod do útoku, solidní střelbu z místa a  důrazný doskok pod oběma koši. Naši kluci se s přednostmi budapešťského týmu vypořádali od začátku utkání  a my jsme byli ti, kdo určovali tempo utkání.

Od první minuty náš tým dobře plnil taktické  pokyny, které  vycházely především  z perfektní nátlakové obrany. Náš obranný systém na budapešťský tým TF viditelně platil. A tak jsme mohli po ziscích či doskocích přecházet do rychlých protiútoků, které jsme zakončovali s milimetrovou přesností. Mírný náskok, který jsme si vypracovali výbornou první čtvrtinou náš tým postupně navyšoval. Konečný rozdíl 24 bodů je vyjádřením naší kompaktní celoplošné hry. Zasloužené vítězství nad velmi silným, vyzrálým soupeřem, je příslibem do další tréninkové práce. Výsledek je dílem celého týmu, kdy v utkání lavička „žila“ se spoluhráči na hřišti. S předvedenou hrou byl spokojen i náš trenér, který po závěrečném hvizdu tým za odvedenou práci pochválil.

TF Budapest muzi - BCM Nymburk U19  50:74

Body: Šubert 20, Svoboda 18, Heinzl 15 a 23 doskoku, Stegbauer 9 a 13 doskoku, Senohradsky 5, Kozina 5 a 8 as, Vaněk 2