Maďarskou misi jsme zakončili třetí výhrou

Ve třetím utkání jsme se představili na domácí půdě pořadatele turnaje U17, armádního klubu Honvéd Budapešť. Jeho junioři U18 se představili jako ambiciózní tým, byli draví, atleticky velmi dobře připravení, ale nestačili herně, takticky ani technicky. Brzy po úvodu utkání se projevily vlastnosti našeho silného a zkušeného týmu včetně výškové převahy. 

Ve třetím utkání jsme se představili na domácí půdě pořadatele turnaje U17, armádního klubu Honvéd Budapešť. Jeho junioři U18 se představili jako ambiciózní tým, byli draví, atleticky velmi dobře připravení, ale nestačili herně, takticky ani technicky. Brzy po úvodu utkání se projevily vlastnosti našeho silného a zkušeného týmu včetně výškové převahy. Je pravdou, že byly momenty, kdy svou rychlostí hráči Honvédu zaměstnávali „zadní řady“ naší obrany. My jsme ale velmi brzy ovládli palubovku a bylo otázkou času jakým rozdílem náš tým zvítězí. Na hřiště se pravidelně dostávali všichni hráči, tedy i ti, kteří nedostali tolik minut a nebo vůbec žádné v předchozím utkání. Všichni se snažili využít příležitosti se trenérovi předvést a většinou se jim to podařilo.

Naše vítězství bylo zasloužené. Dva tréninky plus tři utkání ve třech dnech byly prověrkou odolnosti týmu, který je v náročné přípravě na extraligovou soutěž. V posledním utkání byla únava jasně znatelná, přesto tým zahrál v některých okamžicích více než standart a jasně soupeře přehrál v IHČ, nasazení i taktice.

Budapešť HONVÉD U18 - BCM Nymburk U19  58:91

Body: Svoboda 22 a 9 doskoků, Stegbauer 21 a 12 doskoků, Heinzl 13 a 17 doskoků, Kozina 7 a 7 asistencí,  Kovač 6, Šubert 6, Lukaševič 5, Senohradský 5, Vaněk 4 a 5 asistencí, Vejtruba 2

Junioři U19A
01.09.2013 - 0:00