BCM Nymburk U17 : Omiyakita High School U17 98:43

Týden po utkání proti Shimizu-Higashi High School  měli hráči BCM možnost se opět utkat s japonským družstvem a to střední školy Omiyakita. Japonští hráči nahrazovali výškový deficit typickou asijskou dynamickou hrou s vynikající atletickou osobní obranou.

Týden po utkání proti Shimizu-Higashi High School  měli hráči BCM možnost se opět utkat s japonským družstvem a to střední školy Omiyakita. Japonští hráči nahrazovali výškový deficit typickou asijskou dynamickou hrou s vynikající atletickou osobní obranou po celém hřišti s množstvím presingových variant a v útočné fázi hýřili nápaditými kombinacemi s řadou efektivních přihrávek. Jejich slabinou v tomto utkání byla střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti. I když skóre utkání vyznívá jasně pro náš tým, který bral utkání jako poslední přípravu na domácí dvojzápas proti Plzni v rámci playoff extraligy U17 tento víkend, museli hráči koncentrovaným výkonem na obou stranách palubovky v každém okamžiku utkání potvrzovat svou herní vyspělost.

Konfrontace asijského a evropského juniorského basketbalu dle pozápasových slov trenérů Sata a Fraňka byla velmi přínosná a poučná pro oba týmy. Věříme, že utkání bylo tím správným odrazovým můstkem ke zdárně ukončené sérii playoff extraligy U17. Kromě sportovní stránky jsme měli možnost diskutovat s trenéry japonského výběru jejich zkušenosti s propojením basketbalu a studia.

Body: Lukašević 15, Nečas 14, Bubeník a Křepela 12, Sarna 10, Kolář 9, Kurka 8, Kosík 7, Vejtruba 6, Kovač 5, TH: 20/12, Trojky: 6, Fauly: 13, čtvrtiny: 34:11, 26:14, 26:7, 22:11.

 

BCM Nymburk
01.04.2014 - 12:33