Rozhovor s Jiřím Welschem

Jiří, doporučil byste rodičům dát své děti do BCM?

BCM je velmi dobře vedené a propracované centrum mládeže. Působí v něm zkušení trenéři, někteří z nich jsou bývalí vynikající hráči, kteří mají ze svých bohatých zkušeností co předávat.  Proto je centrum rozhodně dobrou volbou pro rodiče a děti, kteří to myslí s basketbalem vážně.

Jiří, doporučil byste rodičům dát své děti do BCM?
BCM je velmi dobře vedené a propracované centrum mládeže. Působí v něm zkušení trenéři, někteří z nich jsou bývalí vynikající hráči, kteří mají ze svých bohatých zkušeností co předávat. Proto je centrum rozhodně dobrou volbou pro rodiče a děti, kteří to myslí s basketbalem vážně. V Nymburce dostanou to nejlepší, co pro svůj sportovní růst potřebují. Elitní trenérský tým, zdravotní péči, individuální přístup a také konkurenční a tím pádem i motivující prostředí. V neposlední řadě se v BCM klade také velký důraz na plnění školních povinností a vzdělání všeobecně.

Může se BCM svou kvalitou výuky basketbalu a výchovy dětí srovnávat s těmi nejlepšími centry, které jste během kariéry poznal ve světě?
Co jsem poznal v zahraničí, tak je nymburské centrum v mnoha ohledech srovnatelné. Snaží se hledat nejnovější trendy a aplikovat je v praxi. Vzhledem k tomu, že šéftrenérem BCM je bývalý reprezentační trenér a hráč Michal Ježdík, který pravidelně čerpá nové poznatky o basketbalové, atletické nebo psychologické přípravě, je o metodiku BCM postaráno na nejvyšší úrovni.

Byl byste lepším hráčem, pokud byste v dětství navštěvoval podobné centrum s tak špičkovou péčí?
Na to není lehká odpověď. Od šesté třídy jsem navštěvoval základní sportovní školu se zaměřením nejen na basketbal, ale i atletiku, gymnastiku a další odvětví, které mi umožňovaly rovnoměrný sportovní růst. Možností rozvíjet svůj talent jsem měl tedy hodně. BCM je však špičkové sportovní centrum svého druhu. Pro mladé a talentované basketbalisty, kteří mají nejvyšší ambice, je skvělou příležitostí, jak jich dosáhnout.

BCM Nymburk
05.09.2013 - 0:00