Zhodnocení sezóny 2013/2014 týmu U19B

Tým U19 B ukončil sezónu dvěma těsnými porážkami v play-off proti Děčínu. Základní část jsme zakončili na 5. místě s bilancí 13 vítězství a 9 porážek pří poměru 1562 vstřelených bodů :1424 obdržených. Tento tým byl složen za účelem vyhrání hráčů ročníku 96.

Tým U19 B ukončil sezónu dvěma těsnými porážkami v play-off proti Děčínu. Základní část jsme zakončili na 5. místě s bilancí 13 vítězství a 9 porážek pří poměru 1562 vstřelených bodů :1424 obdržených. 

Tento tým byl složen za účelem vyhrání hráčů ročníku 96, kterým se nedostávalo většího prostoru v EXL U19 a také k nabíraní zkušeností pro hráče z kategorie U17, hrajících taktéž extraligu. Toto koncipování mělo za následek jen velmi malé množství společných tréninků. Koncepce hry vycházela ze snahy o nátlakovou obranu po celém hřišti při zodpovědnosti obránce za hráče s míčem a také obranného tlaku na hráče na první přihrávce. V útoku jsme využívali společné systémy z mužstva U17 a především preferovali hru 1 na 1, schopnost řešení pick and rollu a v neposlední řadě rychlý protiútok.

V průběhu roku jsme odehráli utkání 11 družstvy různých výkonností. Dokázali jsme odehrát kvalitní utkání s nejlepší družstvy soutěže, jako například domácí výhry nad 1. Mostem a 2. Brandýsem. Taktéž jsme však dokázali zaváhat na venkovních palubovkách soupeřů z kategorie lehčích, kde se projevila menší mentální odolnost mladších hráčů, jako například na Sokole Žižkov.  

Tým neměl jasného lídra, jelikož hráče byli často obměňováni dle potřeby týmu U19A či rehabilitace hráčů U17A. Přes 10-ti bodovou hranici vstřelených bodů se přehouplo hned 6 hráčů, což svědčí o velké vyrovnanosti týmu a kolektivním pojetí hry. Každý z hráčů, který se v našem dresu představil přinesl do družstva určitou přidanou hodnotu a ač byli hráči častokrát i o 3 roky mladší než jejich protivníci, dokázali se velmi dobře poměřit se všemi týmy a v průběhu sezony udělali obrovský posun.

Tímto jim děkuji za práci a těším se na další spolupráci v příští sezóně

Jan Hubálek 

www.imitazioniborsefirmate.it

 

BA Nymburk
02.04.2014 - 21:03