BCM Nymburk opět v republikovém finále, tentokrát v mládežnické kategorii U17.

Po loňském postupu do extraligy U17 jsme se letos zabydlovali v této prestižní mládežnické soutěži. V dlouhodobé soutěži jsme se se zabydleli v polovině soutěže a to i s vědomím, že jádro našeho družstva tvoří hráči o rok mladší. Z jejich zapojení bychom chtěli benefitovat v příštích sezónách. 


Po loňském postupu do extraligy U17 jsme se letos zabydlovali v této prestižní mládežnické soutěži. V dlouhodobé soutěži jsme se se zabydleli v polovině soutěže a to i s vědomím, že jádro našeho družstva tvoří hráči o rok mladší. Z jejich zapojení bychom chtěli benefitovat v příštích sezónách. Cesta do finálového turnaje nebyla jednoduchá. Na konci dlouhodobé části jsme obsadili 7. místo, které nám v systému soutěže určilo za soupeře do čtvrtfinále 2. nejlepší tým, kterým byla Plzeň.

Série, hrající se na 3 vítězná utkání, začala dvojzápasem v Plzni. Víkendová klání na západu Čech byla vyrovnaná. Vyrovnané bylo i skóre po dvou dnech, 1:1 na zápasy. Tolik potřebné vítezství na palubovce soupeře jsme získali v neděli, po výborném a taktickém výkonu hlavně v závěrečném hracím období. Výsledek 72:67 nám dával velké naděje do následujících zápasů, které se přestěhovaly do Nymburka. V obou domácích zápasech jsme byli lepším týmem, snažili jsme se držet vysoké tempo, střídali obranné systémy a mnohokrát byli ve vedení. I když soupeř hrál výborně a byl často ve vedení, dokázali jsme se vždy vrátit zpět do zápasu, a to i v situacích, když jsme prohrávali dvojciferným rozdílem. Obě dvě koncovky vyzněly v náš prospěch, což svědčí o velmi dobré fyzické i psychické odolnosti družstva a trenérů. Sérii jsme celkové ovládli 3.1 a zaslouženě postoupili do finálového turnaje čtyř.

Chtěli bychom i touto cestou smeknout pomyslný klobouk před naším soupeřem. Donutil nás si sáhnout hodně hluboko do našich zásob s dovednostmi, odolností a soudržností. Zápasy byly ozdobeny vynikajícími individuálními výkony na obou stranách.

Stejně tak upřímně, možno o to více, že soupeř byl vynikající, se ale radujeme z postupu do Final 4 do Prahy. Těšíme se na turnaj 4 nejlepších českých mládežnických týmů v prestižnější kategorii U17.

Věříme, že budeme konkurence schopni a uděláme maximum pro to, abychom uspěli.

Naše centrum mládeže je na konci čtvrtého roku činnosti. Po úspěších v kategorii U19 (2x jsme byli na 2. místě – 2012 a 2013) jsme se letos poprvé probojovali v konkurenci ostatních center, jejichž působnost má dlouhodobou historii, mezi nejlepší 4 družstva i v kategorii U17. Finálový turnaj se bude konat 26-27. dubna v Praze na Folimance. Účastníky jsou USK FS Praha, Sokol Pražský, BK Pardubice a BCM Nymburk.


Michal Ježdík

Sportovní ředitel BCM Nymburk

 

BCM Nymburk
10.04.2014 - 8:21