USK Praha : BCM Nymburk U17A 76:58

Velmi nešťastné utkání jsme odehráli v semifinále final four U17. V úvodních pěti minutách jsme si vybírali nováčkovskou daň, kdy nám míč nervozitou vypadával z rukou a tým USK vedený skvělým Sehnalem si rychle vytvořil náskok 13:2. 

Velmi nešťastné utkání jsme odehráli v semifinále final four U17. V úvodních pěti minutách jsme si vybírali nováčkovskou daň, kdy nám míč nervozitou vypadával z rukou a tým USK vedený skvělým Sehnalem si rychle vytvořil náskok 13:2. Ve zbylých minutách čtvrtiny jsme však dokázali srovnat hru a zastavit narůstání náskoku. Ve druhé čtvrtině jsme převzali otěže utkání a začali se na favorita z USK dotahovat. Ve 13 minutě však přišla první rána, když se nám zranil rozehrávač Lukáš Bartel, který si při doskoku natáhl vazy v kotníku. I přesto jsme v poločase ztráceli pouhých pět bodů a drželi domácí ve velké nervozitě. Do třetí čtvrtiny jsme nastoupili velmi aktivně a dále stahovali náskok soupeře. Zároveň jsme se však dostali do problémů s fauly, což bylo z velké části způsobeno až příliš choulostivým posuzováním faulů od rozhodčích. Ti se rozhodli,že budou hrát velkou roli a neustále hru přerušovali a kouskovali, hra nemohla dostat vetší spád a celkově jejich výkon byl velkou kaňkou na jinak pohledném utkání. I přesto jsme stále dotahovali. Trápil nás útočný doskok soupeře, ale to jsme vykompenzovali chytrostí v útoku a velkým nasazením v obraně. Několikrát jsme se dostali až na rozdíl jediného koše. Pak však přišel klíčový okamžik celého utkání. Mozek našeho týmu a ústřední rozehrávač Eda Kotásek při úspěšné střele z jumpu dopadl na nohu bránícího hráče, který vlezl přímo pod něj a udělal si těžký výron kotníku. Zraněními zdecimovaná sestava dokázali udržet rozdíl na deseti bodech po třetí kvartě, ale v poslední čtvrtině už jsme i s díky vyfaulovaným hráčům nestačili a prohráli až příliš krutě. Porážka bolí o to víc, že jsme až do zranění Edy Kotáska měli utkání rozehrané velmi dobře. 

Body: Sarna 16, Kotásek a Ivan 10, Kolář a Bubeník 5, Kurka 4, Bartel a Šiler 3, Kosík 2 - Sehnal 22, Chaloupka 15, Ťažký 11, Dolanský 10, Chaloupka D. 6, Petružela 4, Tůma, Kukura, Končický a Žikla 2, Fauly :  23:31, Trojky : 5:3, Šestky : 34/21 : 30/21, čtvrtiny : 22:12, 12:17, 23:18, 19:10

Kadeti U17A
28.04.2014 - 13:02