Mini Basket Víkend kemp - den druhý

Sobotní program Kempu byl opět různorodý i díky návštěvě patrona kempu Jirky Welsche. Sport se skloubil s besedou a bylo vidět, že aktivita dětí ve sportu je stejná jako v kladení otázek Jirkovi.

Sobotní program Kempu byl opět různorodý i díky návštěvě patrona kempu Jirky Welsche. Sport se skloubil s besedou a bylo vidět, že aktivita dětí ve sportu je stejná jako v kladení otázek Jirkovi.

Dopolední program pokračoval v šesti skupinách na různých stanovištích. Zdokonalovaly se herní činnosti jednotlivce jako je driblink levou i pravou rukou, přihrávky, střelba na koš oběma rukama či dvojtakt. Ve venkovním prostředí se nabírala kondice při atletické průpravě, líbilo se hlavně podbíhání točícího se lana po jednom, ve dvojicích nebo ve čtveřicích bez míče nebo s driblinkem. Své místo našla i cvičení pro zlepšení stability nebo nácvik jednoduchých herních situací. Všechna cvičení byla uzpůsobena možnostem příslušné skupiny.

Po obědě zaplavily děti halu školy a úderem dvanácté, přesně jako přichází králové, přišel kempery pozdravit Jirka Welsch. Na úvod panovala trochu obava, aby beseda s Jirkou nebyla jen monologem jedné osoby, ale les rukou s přáním položit už první otázku zaplašil obavy. Hodně otázek směřovalo na Jirkovo působení v NBA a především, jak se mu hrálo s LeBronem Jamesem. Padaly i otázky na největší výdělek v sezoně a za co peníze utrácí, komu Jirka fandí nebo kolik prohrál zápasů v NBA.

Dotazy se stočily i na jeho působení v Nymburce. Z některých zapeklitých otázek, jako například „Kdo je v nymburském týmu nejlepší“, dokázal Jirka bravurně vybruslit. „Všichni jsme dobří,“ smál se. S úsměvem odpověděl i na otázku „V kolika letech jste skončil s basketbalem?“ zvlášť poté, co v minulých dnech podepsal smlouvu s Nymburkem na další dva roky. Na druhou stranu byly informace některých účastníků kempu o Jirkovi hluboké. „Je pravda, že jste vlastnil koně?“ zaznělo z davu. „Ano, je pravda, že jsem měl koně a dokonce tři. Má bývalá manželka jezdila ráda na koni,“ sypal ze sebe Jiří Welsch.

Čas určený pro otázky na Jirku Welsche došel dříve než otázky a muselo být vyhlášeno posledních pět otázek. Když odezněly, přešlo se na autogramiádu. Před stolkem, u kterého Jirka seděl, se vytvořila fronta jako za minulého režimu před Vánoci na banány. Někdo získal podpis na malé kartičky s fotkou, jiný na triko, další si nechával podepsat botu, potítko a množství podepsaných míčů se dal počítat na desítky. Po více než půl hodině podepisování se všichni s Jirkou vyfotografovali a pomalu mohl začít odpolední program ve skupinách.

Nejprve se pokračovalo na stejných stanovištích jako dopoledne a později odpoledne se rozehrál turnaj ve hře tři na tři.

Fotografie

 

Nejlepší hráč Nymburka?  Kromě mě (smích) nejlepší skupina: Tre, Benda, všichni jsme dobří

Jiný sport – rekreačně tenis a golf

V NBA? Už ne, stačilo. Spokojený jsme zpátky v Evropě?

Nejtěžší tým v NBA? Ticho, ať mohu přemýšlet§  Los Angeles Lakers – tenkrát ONeil,

Ve finále NBA? San Antonio….

Je pravda, že jsem vlastnil koně, dokonce tři – bývalá manželka jezdila ráda na koni….

Kolikrát s Kolínem – 5 x

V kolika skončil basket – ještě hraju!

Titul v Nymburce – 31 zápasů

Nástroj – hrál jsem na od 1.třídy akordeon a v 6 skončil – sám na kytaru a jde mi to…

Kolikrát přestoupil? Hodně krát 8-9 x

Vyfauloat v NBA – ano?

Kdy bude hrát Rado – od příští sezony – příští rok.

Děkuji za otázky.

BA Nymburk
01.06.2014 - 16:37