Někdy v šatně hřmělo

Ve čtvrtek devětadvacátého května se v hale BIOS uskutečnila rozlučka týmů U13 a U14 se sezónou 2013/14. Letošní sezóna byla pro hráče obou věkových kategorií velmi úspěšná. Především tým mladších žáků do 14 let.

Ve čtvrtek devětadvacátého května se v hale BIOS uskutečnila rozlučka týmů U13 a U14 se sezónou 2013/14.

Letošní sezóna byla pro hráče obou věkových kategorií velmi úspěšná. Především tým mladších žáků do 14 let se po těžkých zápasech nejprve v jedné ze skupin v celostátní lize probojoval do extraligy a posléze až na vrchol sezonního snažení - na Mistrovství ČR do Liberce. Ve velké konkurenci nakonec obsadil páté místo, kterým si mimo jiné zajistit účast v lize U15 pro sezonu 2014/15.

Týmu starších minižáků do 13 let nakonec chyběla dvě vítězství o jeden resp. dva body, aby rovněž postoupil do kvalifikace na Mistrovství ČR. Bohužel dvě nešťastné porážky s Mělníkem a s Kolínem rozhodly o konečném čtvrtém místu v krajském přeboru. Vzhledem k tomu, že v soutěži startoval také bezkonkurenční Sokol Pražský (jako Jižní Supi), obsadili U13 v kraji třetí místo. Přesto všechno si letošní týmu U13, v příští sezoně U14, zahraje také ligu.

Hráči obou týmů zaznamenali úspěchy i ve školních hrách. Gymnázium Nymburk a ZŠ Komenského se probojovalo na republiková finále škol a velký podíl na tomto úspěchu měli právě hráči trenérek Evy Hubálkové a Magdy Nové. Třetí místo na přeboru základních škol je vhodné zahrnout do úspěchů těchto hráčů.

"Musíme pochválit naše hráče za velmi dobrý přístup, jaký měli po celou dobu k tréninkům a při zápasech. Jak už to ve sportu bývá, někdy se daří někdy ne. Někdy v šatně hřmělo, ale během utkání jsme zachovávaly chladnou hlavu a řešily vše v poklidu. Děkujeme všem hráčům a hlavně rodičům za jejich podporu.  Jsme rády, že rodiče přišli na rozlučku v hojném počtu a mohli si zahrát  proti svým dětem. Nám trenérkám tím udělali velkou radost,“ poděkovala Eva Hubálková na konci úspěšné a na prahu náročné sezony 2014/15.

Fotografie z večera

Mladší žáci U14
01.06.2014 - 16:45