Rekondiční soustředění v Itálii

V pátek 6. 6. v 15. 30  odjelo 18 hráčů BA Nymburk na rekondiční soustředění do Itálie. Po 16 hodinách jízdy autobusem jsme dorazili do letoviska Porto Sant Giorgio. Po ubytování a krátkém odpočinku hráči absolvovali první tréninkovou jednotku na venkovním hřišti,

Soustředění probíhá ve velkém tempu.

V pátek 6. 6. v 15. 30  odjelo 18 hráčů BA Nymburk na rekondiční soustředění do Itálie.

Po 16 hodinách jízdy autobusem jsme dorazili do letoviska Porto Sant Giorgio.

Po ubytování a krátkém odpočinku hráči absolvovali první tréninkovou jednotku na venkovním hřišti, které je součástí  ubytovacího komplexu.Trénink byl zaměřen na reaktivaci organizmu po dlouhém sezení v autobuse. Nechybělo dynamické  protažení  s následnými útočnými kombinacemi trojic ve vysokém tempu. Hráči po zranění  prováděli pod odborným dohledem sestavy balančních a posilovacích cviků. Odměnou hráčům po náročné noci a dni byla relaxace v mírných vlnách Jaderského moře.Výbornou italskou večeří byl ukončen první den soustředění.

Nedělní den začal ranním třicetiminutovým výběhem podél pobřeží. V 9. 30 hodin jsme rozehráli turnaj v beachvoleybale trojic na dvou kurtech. Po obědě následoval odpočinek v apartmánech, kde hráči  v příjemném prostředí přečkali polední sluneční žár.

V pořadí třetí tréninková jednotka, která byla situována přímo na pláži v písčitém terénu byla zaměřena na rozvoj akcelerační rychlosti a dynamiky.

Trenéři nezapomněli na relaxační plavání ve slané vodě.

Po večeři hráči měli možnost  vyplnit zbytek dne doplňkovými sporty: tenis, stolní tenis, plavání v bazénu.

Nedělní den byl ukončen v 23.00 hodin večerkou.

 

Pondělí 9.6. 2014

Dopolední dvouhodinový trénink proběhl ve sportovní hale místního basketbalového klubu. Obsah byl zaměřen na  útočné a obranné kombinace trojic, čtveřic. Novinkou pro hráče byl systém balančních cviků na balancstepu. Po českém obědě a odpočinku podobnému italské siestě následoval turnaj v beachvolejbale.

Večeře a přednáška v češtině o možných rizicích kriminality a závislosti mládeže ukončila další pestrý den.

Kadeti U17A
10.06.2014 - 16:14