Úspěšná premiéra basketbalového kempu v Novém Strašecí

Skvělí trenéři z Basketbalové akademie Nymburk v čele s Lubomírem Růžičkou, s neutuchajícím nasazením sportující děti, uvolněný a trpělivý Tomáš Pomikálek i báječné počasí přispěli ke zdárnému průběhu premiérového Mini basket víkend kempu v Novém Strašecí.

Skvělí trenéři z Basketbalové akademie Nymburk v čele s Lubomírem Růžičkou, s neutuchajícím nasazením sportující děti, uvolněný a trpělivý Tomáš Pomikálek i báječné počasí přispěli ke zdárnému průběhu premiérového Mini basket víkend kempu v Novém Strašecí. Ve sportovním areálu Na Kocourku našli všichni vynikající podmínky pro kvalitní basketbalový trénink i zábavu a kemp opouštěli s úsměvem na tváři.

Historicky první kemp v Novém Strašecí  oficiálně zahájil starosta města Karel Filip. „Basketbal je sport, který rozvíjí obratnost, postřeh, orientaci a také práci v týmu. Jsme velice rádi, že se takový kemp koná právě v Novém Strašecí. V našem městě velice dbáme na sportovní aktivity dětí a mládeže a snažíme se je maximálně podporovat.“ 

Do Nového Strašecí přijel tým trenérů z nymburské Basketbalové akademie, která vznikla přejmenováním z už několik let perfektně fungujícího Basketbalového centra mládeže v přímé návaznosti na nejlepší český tým poslední dekády ČEZ Basketball Nymburk. Hlavní kouč kempu Lubomír Růžička společně se Zdenkou Engelthalerovou, Janem Hubálkem a Jakubem Růžičkou od prvních minut dostali všechny sportem nadšené děti do hry a každou vteřinu kempu dokázal každý účastník kempu naplno využít. „Na kempu chceme dát dětem možnost, aby si zafixovaly nejrůznější cvičení a herní činnosti, které mohou trénovat i samy. Důležité je, aby si každý mladý basketbalista uvědomil už na začátku, že sám v basketu nic nedokáže, že basketbal je v první řadě týmový sport. Proto také všechna cvičení i soutěží probíhají ve skupinách,“ řekl na úvod Lubomír Růžička, který v předchozích letech vedl jako hlavní kouč týmu Mattoni NBL Tuři Svitavy a má za sebou v roli trenéra desítky mládežnických kempů. V současnosti je Lubomír Růžička mj. asistentem trenéra národního mužstva České republiky Ronena Ginzburga.

Své nadšení pro basketbal okamžitě přenesl na všechny kempery, kteří po celé tři dny nic nevypustili. Na kempu se sešly téměř čtyři desítky dětí od šesti do třinácti let. Po krátké rozcvičce byly děti přesně v duchu, že basketbal je týmový sport, rozděleny do tří družstev, které nesly názvy elitních klubů – ČEZ Basketball Nymburk, Maccabi Tel Aviv a San Antonio Spurs. Ti nejmenší udělali v Novém Strašecí své první basketbalové krůčky, ti větší se naučili nová cvičení a všichni se pak zapojili do individuálních a týmových soutěží o zajímavé ceny, kterými byly například dresy hráčů ČEZ Basketball Nymburk. Právě jeden ze současných hráčů Tomáš Pomikálek se stal patronem kempu a v Novém Strašecí strávil s kempery sobotní odpoledne. Během něho se s dětmi podělil o své basketbalové zkušenosti, odpovídal na všetečné dotazy, podepsal desítky kartiček, fotografií, dresů, triček nebo láhví na pití s logem nymburského basketbalu. Proud otázek nebral konce, ale křídlo Nymburka trpělivě a často i s úsměvem odpovídalo na více či méně běžné otázky.

Kemp navštívil i sportovní ředitel ČEZ Basketball Nymburk Michal Ježdík, který si stihl s dětmi zahrát populární basketbalovou hru „Scottie řekl…“ Následně si pochvaloval celý průběh kempu. „Pro nás je důležité, aby se basketbal dostal mezi co největší počet dětí. Mám radost, že na kempu se objevily děti nejen z Nového Strašecí a blízkého okolí, ale také ze dvou kladenských oddílů. V Novém Strašecí je výborný areál Na Kocourku, kde kemp našel potřebné zázemí a k dispozici jsou tady případně i další sportoviště, a to i v případě špatného počasí. Na dětech jsem viděl, jak moc mají basketbal rádi a byla na nich znát touha neustále se zlepšovat. Není nic lepšího, než když vidíte radost v dětských očích z podařeného cvičení nebo akce.“

BA Nymburk
17.06.2014 - 9:09