Přípravka „Lvíčata BA Nymburk“

Máme zde měsíc srpen, ve kterém většina týmů začíná přípravu na nadcházející sezónu 2014/2015. Rádi bychom vám postupně představili všechny týmy, které budou hrát pod hlavičkou basketbalové akademie. 

Máme zde měsíc srpen, ve kterém většina týmů začíná přípravu na nadcházející sezónu 2014/2015. Rádi bychom vám postupně představili všechny týmy, které budou hrát pod hlavičkou basketbalové akademie. První tým, který si v našem seriálu příspěvků přiblížíme, je tým přípravky chlapců, který je veden Petrem Svobodou a Anetou Pekárkovou. Petr Svoboda nám poslal následující příspěvek.

 

Rádi bychom představili náš tým, ve kterém je v současné době 26 malých kluků převážně narozených 2005 a 2006. Protože máme 4 tréninkové jednotky týdně, je tým rozdělen do dvou výkonnostních skupin A, B (pokročilí a začátečníci). Skupina A „pokročilí“, jsou kluci, kteří se připravují již od sezony 2013 a jejich basketbalové dovednosti jsou zákonitě již dále.

Do této skupiny patří hráči: Adamec Adam, Bouška Vojtěch, Černý Jakub, Ditrich Richard, Dohnal Tomáš, Hájek David, Havelka Matěj, Kolář Adam, Křemen Sebastián, Najman Lukáš, Nazarčuk Tomáš, Snop Ondřej, Střítežský Jan, Šťastný Filip.

Skupina B “začátečníci“ jsou kluci, kteří se teprve seznamují se základy basketbalu, ale určitě lze konstatovat, že po roce tréninků udělali určitý pokrok. V této skupině jsou i kluci, kteří jsou trochu pomalejší a potřebují větší pozornost a více času při zvládání basketbalových začátků.

Protože chceme z B týmu průběžně doplňovat skupinu A, budeme určitě přibírat do B skupiny další zájemce o náš sport.

Skupina B: Balšánek Aleš, Hamtil Michal, Havelka Tadeáš, Jilemnický Kryštof, Mach Jan, Papoušek Štěpán, Prokeš Matěj, Ryl Adam, Stehlík Dominik, Valenta Vít, Vejfar Lukáš, Vodrážka Jakub.

Novou sezónu 2014-2015 budou mít kluci skupiny „pokročilí“ už jako „hrací“. Tým se připravuje hrát soutěž U11 a podle našich odhadů bude tento první rok v soutěži pro náš tým zkušební. Neděláme si žádné ambice, protože soupeři budou o dva roky starší.

Přestože jsme odehráli několik přátelských utkání a vítězných, tým jinak nemá žádné herní zkušenosti.

Určitě lepší výsledek bychom mohli očekávat v sezóně 2015-2016.

Naše letní příprava je rozložena do tří částí (1. individuální příprava, 2. soustředění a 3. ostrý týden v srpnu).

  1. Všichni kluci po skončení sezóny dostali na posledním tréninku sedmistránkovou „letní přípravu jednotlivce“, kterou by se měli o prázdninách ve volných chvílích řídit. Bude na nich, jak si uspořádají svůj čas tak, aby mohli plnit dané úkoly přípravy. Pro kontrolu dostali kluci malé sešitky, do kterých by si měli zaznamenat, co který den prováděli.
  2. Na konci července, přesněji 21.7 – 26.7. jsme odcestovali k šestidennímu pobytu do areálu Střední řemeslné školy v Hlušicích. Soustředění, kterého se zúčastnilo 17 hráčů, se podařilo. Bylo pro kluky dost náročné (tři tréninky denně), ale naše snaha byla, aby námaha i odpočinek byly vyvážené.
  3. Rádi bychom nastávající sezónu zahájili o týden dříve. V průběhu posledního týdne v srpnu na letním hřišti vedle haly BIOS bychom se chtěli věnovat taktice hry a ještě zapracovat na herních činnostech. Věříme, že „Lvíčata“ budou na svou první hrací sezónu dobře připravena.

Petr Svoboda trenér U11

 

BA mini U11
04.08.2014 - 16:30