Hodnocení turnaje Bamberg U19

Ve dnech 5.-7.9.2014 se konal v euroligovém Bambergu mezinárodní turnaj VR BANK BAMBERG CUP pro kategorie U19, U16 a U14. Po pátečním příjezdu a lehčím vyklusání únavy z cesty nás v sobotu čekal úřadující mistr Německa této věkové kategorie ALBA BERLÍN.

Ve dnech 5.-7.9.2014 se konal v euroligovém Bambergu mezinárodní turnaj VR BANK BAMBERG CUP pro kategorie U19, U16 a U14.

V nejstarší kategorii bylo 6 týmu rozděleno do dvou skupin po třech týmech.

FC BAYERN BASKETBALL

Po pátečním příjezdu a lehčím vyklusání únavy z cesty nás v sobotu čekal úřadující mistr Německa této věkové kategorie ALBA BERLÍN.

ALBA BERLÍN - BA NBK NYMBURK 95-81 (20-16, 48-36, 68-57)
BODY: Svoboda 22 (2), Senohradský 16 (4), Sarna a Bubeník po 10, Dlugoš 9(1), Kurka 7, Křepela 4, Rykl 3, Lukaševič, Trojky 7, TH: 28/18

Po brzkém koši Bubeníka jsme se ujali vedení, to však bohužel bylo poprvé a naposledy v tomto zápase. Alba praktikovala výborný pressing po celém hřišti a zejména v úvodních minutách ovládala hřiště. Po oddechovém čase za stavu 2-11 jsme se však šňůrou 11-0 vrátili do utkání a soupeři se vyrovnali. Ještě v 17.minutě byl rozdíl ve skóre tři body, ale pak přišla rozhodující pasáž zápasu, ve které jsme zcela propadli na obranném doskoku a soupeři tak dali několik druhých, třetích šancí. Po poločasové pauze jsme se dokázali ve druhé půli několikrát vrátit do utkání. Rozehrál se Svoboda a k němu se přidal i střelec Senohradský. Ještě 95 vteřin před koncem poslední čtvrtiny jsme drželi naděje na drama (87-81 pro Albu). Pak však přišel souboj o odražený míč, který ukořistila Alba. Proměnila dva trestné hody a my museli jít do hry "vabank". Konečný výsledek je tak pro nás poněkud krutý. Podstatné však je, že nám Alba ukázala naše slabiny. Obranný doskok, obranu hry 1-1 a přechodovou fázi, ve které jsme dělali mnoho nevynucených a někdy až žákovských chyb. Druhý poločas z naší strany byl již na dobré úrovni. Dokázali jsme se vypořádat s fyzickým basketbalem a dostávat sami soupeře pod tlak. Mimo jiné tým Alby Berlín celý turnaj opanoval a ve finále zvítězil nad Bayernem Mnichov 73-65.

Sharks HAMBURG - BA NBK NYMBURK 67-61 (25-15, 39-38,57-53)
BODY: Svoboda 33 (2), Senohradský 15 (1), Kurka 6, Sarna a Dlugoš po 4, Trojky 4, TH: 16/12

Po úvodním velmi fyzicky náročném utkání nás čekal druhý tým naší skupiny Sharks Hamburg (necelé dvě hodiny po závěrečném hvizdu našeho prvního utkání). Soupeř měl ve svém středu dvě výrazné osobnosti. Bohužel pro naše barvy, oba hráči začali zápas ve velkém stylu a prakticky posadili svůj tým na koně. Úvodní čtvrtina je pro náš tým dostatečným mementem. Ve všech osobních soubojích jsme byli o krok zpět a prohrávali mnoho soubojů pod oběma koši. Druhá perioda však zcela změnila obraz naší hry. Po několika dobrých obranných rotacích, či zdvojení rozehrávače jsme se dostávali do dobré přechodové hry a zápas zcela vyrovnali. Druhý poločas byl ve znamení "každý chvilku-tahal pilku". Soupeř velmi dobře zahušťoval prostor ve vymezeném území a tak veškeré body přicházely po rychlém protiútoku nebo trestných hodech. Je jen škoda, že jsme několik volných střel z perimetru neproměnili. Soupeř by tak musel reagovat vytaženější obranou a nám by se do vnitřního prostoru dostávalo mnohem komfortněji.Tato prohra nás poslala k nedělnímu zápasu o 5. místo na turnaji.

BA NBK NYMBURK - Panionios ATÉNY 77-71 (20-13, 42-24, 61-45)
BODY: Svoboda 29 (4), Senohradský 23 (4), Sarna 12 (4 ass.), Kurka 7, Dlugoš 4 (7 ass.), Rykl a Bubeník po 1, Trojky 15/9 60%!, TH 24/16

V posledním utkání nás čekal soupeř z řeckých Atén. Velmi výborně fyzicky disponující tým. Hned od úvodních minut jsme však vývoj utkání vzali zcela do svých rukou a šli s jasným odhodláním za svým cílem. Nezakončit turnaj bez vítězství. První poločas výborně organizovala hru dvojice Sarna-Dlugoš a vytvářela neustále dobré střelecké pozice pro Senohradského. (1. pol. 19 bodů - trojky 5/4!!!). V tom druhém svůj vysoký standard ukázal Svoboda, který "vzal svůj tým na záda" a dovedl ho k prvnímu a zcela zaslouženému vítězství. (za 2.pol 25 bodů). V utkání odvedl výbornou obranu i Rykl s Kurkou a celkově jsme podali nejlepší kolektivní výkon z našich tří utkání na turnaji.

Hodnocení turnaje: Velmi kvalitní konfrontace pro naše nové družstvo U19 je výbornou zkušeností. Hrači během turnaje své výkony zlepšovali. Vyjma prvního poločasu 1. utkání a první čtvrtiny 2. utkání jsme předváděli bojovný basketbal a byli soupeřům více než konkurence schopní. Ve skvělé pohodě zastihl turnaj lídra týmu Svobodu. Ten až na první poločas 1. zápasu hrál výborně a ukázal, že v této věkové kategorii je opravdu výborným hráčem. Dvojice Sarna-Dlugoš by mohla vytvořit zajímavý rozehrávačský mix. Oba střídali dobré chvilky s těmi hrošími,ale organizace a přechodová fáze byla zápas od zápasu o poznání lepší. Slabinou týmu se jasně jeví podkošový prostor, kde kluci sice bojovali s o hlavu, či dvě vyššími a několik hmotnostních kategorií těžšími soupeři. Ale věříme, že právě tyto cenné zkušenosti klukům pomohou do těžkých extraligových bojů. Slušný turnaj odehrál i střelec Senohradský a "pes obranář" Rykl. Před týmem tak stojí ještě mnoho práce na vyladění všeho důležitého do startu extraligy juniorů.Proto jsme rádi, že turnaj nám jasně ukázal na čem v následujících týdnech pracovat.