Jsme ve finále

Po neuvěřitelném obratu v poslední čtvrtině (24:10) jsem porazili druhý německý tým se třemi reprezentanty ve svých řadách.

Padeborn basket U19 : BCM Nymburk U19  46:54

Ještě v sobotním odpoledni sehráli naše U19 své druhé utkání. Soupeřem nám byl německý Paderborn Baskets, který potřeboval zvítězit, aby si zachoval naději na dobré umístění.Vítězství našeho týmu by znamenalo první místo ve skupině a postup do finále s dvěma vítězstvími.

Utkání jsme zahájili velmi uvolněně, opět s velmi dobře fungující obranou a přechodem na polovinu soupeře. A byla to první čtvrtina, kdy jsme soupeře zatlačili a lehce přehrávali. Jasné vedení16:4 ani v nejmenším nenaznačovalo problémy v dalších minutách. Ztráta koncentrace, zčásti únava z prvního utkání, znamenaly vyrovnání hry a do poločasu pouhé jednobodové vedení. Třetí čtvrtina byla pro tým velice složitou, soupeř hrál nadšeně a do střeleckých příležitostí se dostával díky našim chybám v obraně, týmu se nic nedařilo…stav po třech čtvrtinách 39:30 pro Paderborn. Náš tým se potřeboval dostat z útlumu.Nedařila se nám střelba,přestože naši trojkaři vyšli zcela naprázdno… ve čtvrté části utkání jsme hru od 4. minuty vzali pevně do svých rukou. Závěr už herně i bodově vyzněl jasně pro náš tým (24:10). Tým ukázal bojovnost a velmi dobrou morálku. Konečné vítězství bylo více než zasloužené. Vítězstvím jsme si vybojovali první místo ve skupině a v nedělním utkání boj o první místo v turnaji.