a
b
s
o
l
v
e
n
t
i

BC Geosan Kolín

DEKSTONE Tuři Svitavy

Egoé Basket Brno

Cal State Fullerton Titans

ČEZ Basketball Nymburk

Egoé Basket Brno

Královští Sokoli

DEKSTONE Tuři Svitavy

BK ISKRA Svit

Královští Sokoli

DEKSTONE Tuři Svitavy

BKM Lučenec

Královští Sokoli

Z Bamberku vezeme fantastické první místo!!!!

Po výborném výkonu ve finále jsme udolali německého mistra a turnajem prošli bez jediné porážky!!! Před zápasem se očekávala vyrovnaná bitva, přesto byli mírnými favority domácí. Ty měli delší čas  na odpočiněk a širší rotaci hráčů v předchozích duelech. 

Po výborném výkonu ve finále jsme udolali německého mistra a turnajem prošli bez jediné porážky!!! 

Před zápasem se očekávala vyrovnaná bitva, přesto byli mírnými favority domácí. Ty měli delší čas na odpočiněk a širší rotaci hráčů v předchozích duelech. Na našich hráčích se už v sobotním druhém  zápase projevila únava a tak jsme šli do utkání s velkým respektem, ale ještě větším odhodláním! To, že se budeme bít do posledního dechu jsme dali soupeři hned najevo a skvělou obranou a rychlými brejky donutili coache soupeři k prvnímu time-outu již po prvních dvou minutách! Po té se ke slovu dostali domácí a srovnali jak hru tak skore. To se přelévalo ze strany na stranu po celý první poločas na jehož konci jsme měli k dobru dva body 35:33, když soupeř trefil hned 6 trojek! 

Do druhého poločasu jsme nastoupili stejně dobře jako do prvního, ale soupeř se opět trojkou a dvěma rychlými koši dostal zpět do zápasu. Posledních pět minut čtvrtiny jsme však zamkli náš koš výbornou obranou, z které pramenily rychlé protiútoky a dařilo se nám i v postupném útoku čímž jsme vyhráli konec třetí čtvrtiny 11:0 a nesli si náskok 53:41 do posledního hracího období. To však pro nás ubíhalo proklatě pomalu! Soupeř hrál velmi aktivně do koše, bojoval na doskoku a to nám při absenci Adama Bubeníka( kotník z prvního utkání) a v druhém poločase Františka Kurky absentujícího kvůli nataženému tříslu, činilo nemalé potíže. Soupeř dotahoval, ale nikdy jsme nedovolili se přiblížit na rozdíl jediného koše. Dvacet vteřin před koncem jsme měli 5-ti bodový náskok, ale soupeř těžkou trojkou ještě zdramatizoval zápas. Eda Kotásek proměnil pouze jednu ze dvou nabídnutých šestek a soupeř měl možnost střely na vyrovnání. Tu jsme však skvělou obranou na perimetru vůbec nepřipustili a zaslouženě zvítězili 63:60. Všichni hráči odehráli velmi dobrý zápas a hlavně kluci Honza Mráz, Martin Kolář a Eda Kotásek dokázali, že umějí hrát ve vysokém tempu a dokáží se kousnout, když v závěru stihali ubránit odpočinutější hráče soupeře i s 35 minutami v nohách! 

Martin Kolář byl navíc individuálně oceněn cenou MVP pro nejužitečnějšího hráče a také vyhrál soutěž trojkařů! 

Závěrem bych chtěl poděkovat organizátorům turnaje za skvěle připravený turnaj, který byl jak organizačně tak basketbalově na velmi vysoké úrovni! Za BCM Nymburk děkujeme!!!

BCM Nymburk : TSV Troster Breintengubbach         63:60

Body : Kolář 21, Kotásek a Kurka 14, Hořejš, Svoboda a Mráz 4, Nečas 2

Čtvrtiny : 17:18, 18:15, 18:9, 10:19

Kadeti U17A
09.09.2013 - 0:00