Crystal Bohemia Cup 2015 – 3. den

Poslední den turnaje byl ve znamení bojů a konečné pořadí. Jako první se na palubovce sportovní haly Komenského představily reprezentační výběry České republiky a Slovenska.

Česká republika U17 – Slovenská republika U17    70:61 (26:12, 24:11, 8:20, 12:18)

Souboj dvou reprezentačních družstev od počátku vyzníval jasně pro českou republiku, která si vytvořila brzy 10ti bodové vedení, které do poločasu narostlo na 27 bodů. Slováci však nic nevzdali a utkání ještě zdramatizovali. Ve druhém poločase přidali na rychlosti i agresivitě. Ve vyrovnané a velmi napjaté koncovce však utkání dovedla do vítězného konce reprezentace České republiky, čímž si také zajistila konečné první místo.

Česká republika U17:

Váňa 14, Bláha 11, Růžička 10, Hartig 8, Ťažký 6, Nábělek 5, Žikla a Štěpánek po 4, Švarc a Rudlický 3, Tůma 2, TH: 26/16, fauly: 20.

Slovenská republika U17:

Ivan 10, Hebibi 9, Ovčárik a Čavoj 7, Doležaj 6, Kadáši a Zelizňak 5, Javorský 4, Szábo a Vitek po 3, Bizub 2, TH: 20/9, fauly: 25.

Ve 12:30 poté bylo na programu poslední utkání letošního Crystal Bohemia Cupu a to mezi domácím celkem do 17 let a JBC Brno U18.

BA Nymburk U17 – JBC Brno U18    65:62 (14:13, 14:20, 21:15, 16:14)

Souboj o konečné třetí místo byl od začátku velmi vyrovnaný. Oba celky se přetahovali ve vedení a bojovali o každý míč. Brno praktikovalo svou tradiční a nepříjemnou zónovou obranu 1-3-1. Dařila se nám však s touto obranou vypořádat jak vniky do bedny tak střelbou z dálky. Na konci utkání se svedl taktický boj, který vyzněl ve prospěch domácího družstva. Turnaj tak byl zakončen velmi atraktivní podívanou.

BA Nymburk:

Kolář a Nečas 13, Novotný 12, Mráz 9, Kotásek 7, Koláčný 6, Šiler 5, TH: 21/13, fauly: 17.

JBC Brno:

Šmerda, Kereselidze a Hrabovský 11, Šulc 9, Marek 8, Grečinskyj 6, Zemánek 4, Mazač 2, TH: 19/11, fauly: 20.

Na závěr celého programu byly vyhlášeny i individuální ocenění:

MVP turnaje: František Váňa (ČR U17)

Nejlepší střelec: Áron Čavoj

Nejlepší doskakovač: Lukáš Nečas

ALL Star turnaje: Eduard Kotásek (BA NBK), Marek Ivan (SVK U17), František Váňa (ČR U17), Michael Hartig (ČR U17), Milan Szábo (SVK U17)