Družstvo U15 na Final 8 o medaile hrát nebude

Družstvo U15 nezvládlo svůj první zápas na Final 8 a prohrálo s týmem Sokol Sršni Písek 73:77. Dramatickou podívanou přeneslo druhé utkání MČR U15. Písek po prvních pěti vyrovnaných minutách převzal otěže utkání a celkově 37 minut vedl.

Družstvo U15 nezvládlo svůj první zápas na Final 8 a prohrálo s týmem Sokol Sršni Písek 73:77. Dramatickou podívanou přeneslo druhé utkání MČR U15. Písek po prvních pěti vyrovnaných minutách převzal otěže utkání a celkově 37 minut vedl. Po první čtvrtině vyhrával 26:22, aby v poločase odskočil na rozdíl devíti bodů. Nymburk tak po celé utkání stahoval vedení svého soupeře, nicméně i přes dramatickou koncovku nebyl schopen bodově porazit svého vyzyvatele. Naše hráče zradily především trestné hody, které jsme měli 52/22. Body: Mareš 23, Kulich 17, Vejvar 12, Mikyska 7, Snop 6, Rylich 4, Bubeník 4.

Družstvo U15 prohrálo druhé utkání na turnaji, kde podlehlo USK Praha 81:57 a definitivně vypadlo z bojů o nejvyšší příčky.
Domácí jako pořádající tým byli pod větším tlakem, než jejich soupeř z Nymburka, nicméně s touto rolí se popasovali na úvod utkání dobře, když nalezli recept na obranu soupeře a po první čtvrtině hospodařili s náskokem deseti bodů. Folimanka byla ve varu a to doslova. Sovy vyhrály i druhé dějství a to 18:12. Nymburk se snažil ještě stáhnout vedení, ale USK si vybudoval až čtyřiadvaceti bodové vedení a to bylo nad síly jejich. V půl jedenácté večer se tak Folimanka otřásala pod náporem domácích fanoušků, kteří se radovali z druhé výhry na turnaji. Body: Mikyska 19, Vejvar 14, Kulich 11, Marek 11, Snop 2.

V posledním zápase ve skupině se naše družstvo střetlo s NH Ostrava. Jednalo se o souboj týmů, které již neměly šanci na postup. Naši hráči toto utkání zvládli a připsali si tak první vítězství na turnaji, když dokázali vyhrát 88:57. Do utkání postupně naskočili všichni hráči z lavičky. Střelci: Vejvar 24, Mikyska 17, Kulich 11, Mareš a Valenta po 8, Snop 7, Pavlíček 5, Holoubek 4, Rylich a Bubeník po 2.