První den turnaje patřil reprezentačním výběrům

V sobotu 2.1.2016 odstartoval již 5. ročník tradičního novoročního turnaje Crystal Bohemia Cup. Letošními účastníky jsou kromě domácího celku U17 reprezentační družstva České a Slovenské republiky společně s BK Synthesii Pardubice. První den proti sobě svedl reprezentaci Slovenska a Pardubic. Toto utkání se hrálo od 16:00. Poté již nastoupil domácí tým proti výběru České republiky.

Slovenská Republika U17 – BK Synthesia Pardubice U17         81:45

Od samotného úvodu utkání na palubovce dominovali slovenští hráči. Slovesnký výběr praktikoval velmi fyzický a rychlý basketbal, s čímž se Pardubice nedokázali vypořádat a již v poločase prohrávali o 40 bodů. Toto vedení si reprezentace Slovenska udržela až do konce utkání. Pardubicím se nepovedlo snížit rozdíl ve skóre ani zvýšenou aktivitou ve druhém poločase, kdy střídali jak osobní tak zónovou obranu. Slovenští hráči byli lepší ve všech činnostech jak útočných tak i obranných a po zásluze vyhráli.
Slovenská republika:
Body: Ondrus a Kadaši 17, Majercak a Javorský 8, Korfanta 7, Luknis 6, Banas a Slivka 4, Pondela a Huliak po 3, Pazicky a Mokran 2
TH: 14:12
F: 15

BK Synthesia Pardubice:
Body: Výcha 12, Tkadlec 10, Svoboda 8, Vrťátko 4, Pešík 3, Čejka, Baťa a Picka po 2, Kostka a Schmidt 1
TH: 9:5
F: 17

Česká Republika U17 – BA Nymburk U17                81:57

V úvodu utkání měla navrch reprezentace ale v polovině první čtvrtiny se hra vyrovnala. Z domácích opadla nervozita a začalo se jim dařit jak na obranné tak útočné polovině hřiště. Ve druhé čtvrtině však domácí nedokázali odstranit zbytečné ztráty a hlavně měli problémy na obranném doskoku proti výškové převaze reprezentačního družstva. Do poločasu se reprentace ujala 19ti bodového vedení. Toto vedení si reprezentační výběr udřel až do konce utkání. Česká reprezentace v utkání těžila především ze své výškové převahy, o čemž svědčí jejich 57 doskoků (17+40). Domácím hráčům se především nedařilo střelecky. Český reprezentační výběr tedy po zásluze vyhrál večerní utkání a spolu se Slovenskou republikou jsou lídři turnaje.

Česká republika:
Body: Slavík 11 a Štafl 11, Šiler 10, Welsch 8, Novotný a Brožek 7, Jakel 6, Havlík a Šulc 4, Seifert 3, Pluhař 2
TH: 25:12