Druhý den opět ve znamení reprezentačních družstev

Další den Crystal Bohemia Cupu máme za sebou a opět přinesl vízězství obou reprezetačním celkům. Souboje druhého dne byly opoznání vyrovnanější než v předchézím dnu. První utkání proti sobě odehráli celky Česká republika a BK Synthésia Pardubice. Ve druhém utkání se proti sobě postavili hráči ze Slovenska a domáčí akademie.

Česká republika U17 – BK Synthesia Pardubice.                72:67
Reprezentační výběr se dostal rychle do mírného vedení a vše spělo k tomu, že půjde o jasnou záležitost. Pardubice však rychle hru vyrovnali a od té chvíle se hrál velmi vyrovnaný zápas. Česká republika těžila především z rychlého přechodu na útočnou polovinu a velmi se ji dařila střelba ze střední a dlouhé vzdálenost. Pardubice naopak nabídli velkou bojovnost. I když měli nižší procento úspěšnosti střelby, vynahrazovali to na útočném doskoku a měli tak více střeleckých příležitostí. V závěru si však zkušenější hráči reprezentačního celku nenechali výhru vzít a došli si tak ke druhé výhře na turnaji. Doposud nenašli přemožitele a jejich zítřejší střetnutí se Slovenskou republikou tak bude souboj o celkové prvenství na turnaji. Utkání se hraje od 10:00.

Česká republika
Body: Šiler, Slavík a Welsch 13, Novotný 9, Havlík 5, Jakel a Bzonek 4, Seifert, Maděra a Štafl po 3,  Šulc 2
TH: 28:18
F: 17 basket imitation golden goose

BK Synthesia Pardubice
Body: Svoboda 13, Pešík 11, Čejka, Baťa a Tkadlec 8. Schmidt 6, Picka a Výcha po 5, Meisner 3
TH: 22:9
F: 22

Slovenská republika U17 – BA Nymburk U17                74:51
I druhé utkání začala mírným trhákem reprezentačního družstva. Nymburská akademie se však na soupeře  zlepšenou hrou na útočné polovině bodově dotáhla. Ke konci prvního poločasu se domácí hráči z Nymburka dopustili několika nepřesnotí a ne šťastných rozhodnutí a Slovenská republika si vzala náskok zpět. Ve druhém poločase se nymburští hráči snažili dostat do vedení ale v pohodě hrající Slováci jim nepovolili jím do tháku. Naopak si sami před závěrou čtvrtinou vytvořili náskok 12cti bodů, které ješte do konce utkání navýšili. Domácí akademi se však nedá ubrat snaha a bojovnost poprat se o výsledek až do konce. Na soupeře věak nestačili a Slovesnká republika tak zůstala po druhém dni bez porážky.

Slovenská republika:
Body: Majerčák 15, Javorský 14, Baňas 11, Ondruš 10, Kadáši 8, Mokráň 5, Huliak 4, Lukniš 3, Pažický 2, Korfanta a pondela 1
TH: 35:18