Závěrečný den Crystal Bohemia Cupu

Poslední den turnaje a poslední utkání. První souboj mezi reprezentačními celky byl zároveň soubojem o první místo v celkovém pořadí. Po obědě poté nastoupila družstva BA Nymburk proti BK Synthesia Pardubice o konečné třetí místo.

Česká Republika U17 – Slovenská Republika U17            65:68
Souboj doposud neporažených celků začala lépe česká republika, která se dostala do mírného vedení. Slovenští reprezentanti však ještě do konce první čtvrtiny vývoj utkání otočili ve svůj prospěch a došli si pro poločasové vítězství 35:31. Ani druhý poločas dlouho nenasvědčoval nic o tom, že by se utkání mělo rozhodovat až v koncovce. Slovenští hráči s přehledem kontrolovali vývoj utkání a vždy, když se jim čeští reprezentanti přibližovali, dokázali si své vedení uhájit. Dvě minuty před koncem se ovšem Česká republika dostala na ztrátu pouhých 3 bodů a šlo se do koncovky, ve které se bojovalo o každý bod, a přišly na řadu taktické fauly. Slováci drželi pevné nervy a stále byli vpřed o 3 body. Poslední dva trestné hody ale neproměnili a Marek Welsch měl možnost poslat utkání do prodloužení. V časové tísni však svůj tříbodový pokus neproměnil a tak se po závěrečném hnizdu rozhodčích radovali Slovenští reprezentanti. Neradovali se jen z vítězství v utkání ale také z celkového prvního místa v turnaji. Na české reprezentanty zbylo tak 2. místo.
Česká republika
Body: Slavík 13, Štafl 9, Havlík 8, Šiler 7, Bzonek, Šulc a Maděra 6, Novotný 5, Jakel a Welsch 2
TH:22:13
F: 24
Slovenská republika
Body: Kadáši 17, Baňas 15, Ondruš 11m, Javorský 9, Majerčák 7, Mokráň 5, Huliak 4
TH: 28:22
F: 21

BA Nymburk U17 – BK Synthesia Pardubice U17                53:62
Souboj o třetí místo letošního Crystal Bohemia Cupu proti sobě svedl dvě nereprezentační družstva. Utkání bylo od úvodu velmi vyrovnané a žádné družstvo nechtělo odejít poraženo. Do poločasové přestávky se obě družstva přetahovala ve vedení a ani jedné straně se nepovedlo jít do trháku. Díky šťastné střele Honzy Mráze od půlící čáry s klaksonem šli hráči domácí akademie do šatny s tříbodovým náskokem. Do druhého poločasy však Pardubice vletěli po hlavě a vzali si vedení zpět a do konce utkání ho již nepustili. Postupně své vedení navyšovali a s přehledem si došli pro vítězství a konečné třetí místo v turnaji.
BA Nymburk
Body: Mráz 18, Zajíček 10, Tejček 7, Drtina 6, Bubeník 3, Mareš, Mikyska, Kulich a Šimon 2, Janowski 1
TH: 14:8
F: 24 relojes imitacion
BK Synthesia pardubice
Body: Picka 16, Svoboda 15, Výcha 9, Pešík 6, Vrťátko 5, Baťa 4, Meisner 3, Kostka a Tkadlec 2
TH: 29:14
F: 19

Na turnaji se nehodnotila pouze družstva jako celky ale došlo i na individuální ocenění. Tradičně se na Crystal Bohemia Cupu vyhlašuje MVP turnaje, All Star, nejlepší střelec a nejlepší doskakovač. Tento rok tomu nebylo jinak a zde naleznete oceněné hráče.

MVP Turnaje: Jakub Kádaši
All Star: Marek Welsch (ČR), David javorský (SR), Jakub Slavík (ČR), Michal Svoboda (PCE), Jakub Kádaši (SR)
Nejlepší střelec: jakub Kádaši (42 bodů)
Nejlepší doskakovač: Ondřej Výcha (34 doskoků)