Výsledky předposledního kola základní skupiny KP mladších minižáků U12

Na domácí palubovce v hale BIOS jsme přivítali v sobotu 2.4. tým SŠK Slaný. Do utkání jsme nastupovali s určitými ambicemi po dvou únorových utkání, kdy jsme dokázali na slánské půdě potvrdit naše lepší postavení v průběžné tabulce KP a dvakrát zvítězit.

Naše Lvíčata však musela tuto sobotu co nejdříve otupit elán týmu ze Slaného, který po první čtvrtině vedl 14:12 a trochu nám nadělal starosti. To co na začátku utkání se nepodařilo první pětce (Adam Kolář, Sebastián Křemen, Jakub Černý, Ondra Snop a Lukáš Najman), druhá pětka ( Dušan Dvorský, Vojta Turek, Honza Střítežský, Adam Adamec a Ríša Dittrich, který se střídal ještě s Pepíkem Přikrylem )otočila rázně vývoj utkání. Svojí velice agresivní, ale čistou hrou v obraně a rychlým protiútokem nedala týmu SŠK žádnou šanci....výsledek druhé čtvrtky 22:0 je více než výmluvný. Po poločase jsme pokračovali v nasazení v obraně a využívali jsme každé příležitosti ke skórování. Po čtvrtinách 18:13 a 35:4 !jsme kluky ze Slaného porazili o 56 bodů. Výrazné vítězství v prvním utkání si kluci vybojovali sami dobrým výkonem. Stále držíme první místo a pravděpodobně se bude rozhodovat v posledním utkání v Poděbradech.

BA Lvíčata Nymburk : SŠK Slaný    87 : 31    ( 12:14 22:0 18:13 35:4 )
Body: Adam Kolář 13, Jan Střítežský 13,Josef Přikryl 11, Dušan Dvorský 10, Ondra Snop 10, Adam Adamec 10, Vijta Turek 9, Ríša Dittrich 6, Sebastián Křemen 4, Jakub Černý 1

*    *    *
Do druhého utkání jsme vstoupili s odhodláním zahrát stejně dobře jako v prvním....Tentokrát to byla první pětka ( Adam Kolář,Ondra Snop, Sebastián Křemen,Lukáš Najman a Jakub Černý ), která v fausse sacoche úvodu zahrála výborně a získala do druhé části jedenáctibodové vedení. Čekali jsme, že kluci druhé pětice, kteří tak zářili v prvním utkání, přidají k dvoucifernému vedení své body, to se však nestalo. Čtvrtinu jsme sice vyhráli, ale přidány byly pouze dva body... 19:17 takže do poločasu jsme odcházeli s 13 body navrch. Ve třetí části utkání první pětka odehrála "svůj part"znova bezvadně s výsledkem čtvrtky  22:4 a dokázala zlomit poslední snahy slánského týmu o změnu. Vítězství i v druhém utkání bylo zasloužené.

BA Lvíčata Nymburk : SŠK Slaný    69 : 35    ( 16:5 19:17 22:4 12:9 )
Body : Ondra Snop 13, Adam Kolář 12, Adam Adamec 10, Jakub Černý 10,Jan Střítežský 8, Dušan Dvorský7, Sebastián Křemen 3, Pepík Přikryl 2, Vojta Turek 2, Ríša Dittrich 2