DALŠÍ VÍKEND BEZ PORÁŽKY

Ani nedávno uplynulý víkend neskončil při žádný tým zakaboněnou tváří a všechna družstva mohla slavit ve svých zápasech vítězství. Navíc ještě nejmenší rozdíl mezi oběma soupeři byl 16 bodů, nejvyšší dosáhl skoro stovky.

Muži B zajížděli do Prahy k souboji s Basketem Košíře, k týmu, který je v minulé sezoně porazil. Ani v tomto utkání nebyli domácí lehkým soupeřem, ale naši hráči byli celou dobu v mírném vedení a individuální schopnosti naších hráčů, protřelých boji v Kooperativa NBL, slavily úspěch.

V extralize kadetů U17 se v prvním zápase náš doposud neporažený tým s prostějovskými Orly trápil, i když (nebo právě proto) je Prostějov v tabulce na opačném místě. V každé čtvrtině jsme sice vyhráli, ale od druhé jen maximálně o 4 body. V utkání proti papírově daleko silnějším Pardubicím jsme naopak hráli velice dobře. Bylo to jako nedělní svíčková. V prvním poločase jsme si soupeře pěkně naložili, lehce podusili, ale ta pravá chuťovka přišla až po změně stran. Druhých dvacet minut jsme vyhráli 39:16.

V lize kadetů do 17 let, kde startuje tým B, se hrála „dvojička“ s Teslou Pardubice. To znamená první zápas se hraje na palubovce jednoho soupeře a druhý den si oba týmy pořadatelství vymění. My jsme začínali v Pardubicích v hale na Dukle. Jakoby zima zmrazila naše hráče a jen těžko se zahřívali. Domácí nás zlobili rychlými protiútoky, ke kterým jsme jim, pravda, dávali prostor špatným návratem do obrany. Poměrně vyrovnaný průběh se zlomil na vyšší rozdíl až v poslední čtvrtině. Odveta byla namíchána z jiných karet. Pardubice sice přijely se soupiskou širší o dva hráče, ale skvělá naše obrana nedovolila několikrát hostům přejít ani půlku. Pohoda se pak přenesla i na ruce hráčů, kteří si dobře zastříleli.

V zápase kategorie mladších minižáků do 12 let proti Brandýsu nad Labem to byl hodně nerovný souboj. Drobní hráči soupeře měli obrovské problémy se dostat po vyhazování po koši vůbec za hranici čáry trestných hodů na své polovině. I proto body na naší straně přibývaly velkým tempem a v obou utkáních náš nástřel překročil stovku.