V MISTROVSKÝCH SOUTĚŽÍCH 7:1

Na extraligové, ligové i krajské úrovni pokračovaly zápasy i o dalším víkendu. Hráči naší Basketbalové akademie prohráli jen jedno utkání o čtyři body, ostatní zápasy skončily drtivými výhrami. Celkové skóre víkendu je 611:328.

Junioři U19 o víkendu splnili povinnost a v domácí prostředí zlikvidovali oba své soupeře. První na řadě byla Plzeň. Už po pár minutách bylo jasné, že se s nimi naši hráči mazat nebudou a poločasové skóre 57:19 to jen číselně potvrdilo. Levharti z Chomutova byli silnějším soupeřem, ale po první čtvrtině, kterou jsme vyhráli 22:7, bylo jasné, že i tentokrát to bude jasná záležitost.

Starší žáci U15, kterým na konci minulého roku utekl postup do extraligy, začali pokračování v lize od podlahy. Osobním presem v prvních minutách převálcovali Sokol Vyšehrad a v nastoleném trendu pak vydrželi až do konce. Jižní Supi v neděli byli ještě snadnější oříšek, rozlouskli ho rozdílem 86 bodů.

Starší minižáci U13 po 15 vítězných zápasech poprvé narazili. V prvním utkání proti Brandýsu zvítězili díky solidní střelbě, ve druhém však hodně chybovali a ztráty soupeř dokázal potrestat.

Také nejmladší minižáci U11 otestovali připravenost brandýského basketbalu. V obou zápasech vyhráli, ale k prvnímu měly trenérky více připomínek než ke druhému. V prvním zápase byla hra hodně neurovnaná, ve druhém už kluci chtěli běhat o hodně více.

V Nymburce se také odehrál další z turnajů pro úplně nejmladší basketbalisty mladší 10 let „Šmoulinka Cup“ Náš tým v něm jednou prohrál s Kolínem, který naopak všechny zápasy vyhrál. Proto jsme na turnaji obsadili druhé místo.