U14 UHÁJILI 2.MÍSTO

Další úspěšný víkend mají za sebou hráči Basketbalové Akademie Nymburk, ze sedmi zápasů prohráli dva. Dvě utkání byla v konečném výsledku velice těsná, v jedno z nich se rozhodovalo až v nastaveném čase. Mladší žáci udělali důležitý krok směrem k MČR. 

 

Nejprve odehráli své utkání kadeti U17, kteří si v Prostějově předehráli 18.kolo. Zápas v prvních třech čtvrtinách vycházel dobře, v poslední čtvrtině se Orli snažili otočit konečný výsledek, ale tři body jim k tomu nakonec chyběly. Sobotní zápas proti tabulkovému sousedu v Pardubicích byl, po našem nadějném vedení v prvních minutách, vyrovnaný. Ve druhé jsme však dokázali přidat a soupeře jsme dostali pod tlak.

 

Kadeti U17B měli před sebou dva východočeské týmy – Trutnov a Pardubice. S Trutnovem v prvním měření sil ještě v základní části prohráli a jiné to nebylo ani v tomto zápase. Projevila se absence některých hráčů, kteří byli na lyžařských zájezdech. Proti poslední Tesle bylo utkání až ve druhé polovině hra kočky s myší.

 

Starší žáci U15 po čtyřech týdnech bez zápasů kvůli nemocem převálcovali Sokol Hrade Králové rozdílem 50 bodů, i když to zpočátku nevypadalo na tak jednoznačný průběh. Na úvod byla hodně vidět zápasová pauza, naopak v poslední čtvrtině dostali Sokolové kanára.

 

Extraligoví mladší žáci U14 měli na programu dvojičku se Synthesiou Pardubice. V prvním utkání na palubovce Pardubic se rozhodlo až v prodloužení. Bohužel nás nejvíce srazily trestné hody, kterých jsme z dvaačtyřiceti proměnili jen polovinu. Vzhledem k tomu, že Pardubice jsou naším sousedem v tabulce, bylo v odvetném zápase důležité soupeře porazit a mít s nimi kladnou zápasovou bilanci. To se nakonec díky bojovnosti povedlo měrou vrchovatou.

 

 

BA Nymburk
22.02.2017 - 15:07