V PLZNI NA NF U12 ZATÍM DVĚ PROHRY

Na plzeňském Národním finále kategorie U12 skončily boje v základní skupině. Pro nás bohužel neúspěšně. V prvním zápase proti Sokolu Kbely jsme nedokázali smazat ztrátu z první poloviny utkání a ve druhém byla Ostrava výrazně lepší. Po dvou prohrách budeme bojovat ve skupině 9.-12.

BA Nymburk : Sokol Kbely 56:58

Nymburská Lvíčata nevstoupila do Národního finále dobře. V prvním utkání proti Sokolu Kbely jsme nezvládli první poločas a prohráli ho o 11 bodů. Ve druhém jsme se sice snažili o hodně více, třetí i čtvrtou čtvrtinu jsme vyhráli v celkovém součtu o devět bodů, a tak stále jen sledovali koncová světla kbelského týmu. Na konci utkání se od nich odklonilo i štěstí. Prohrávali jsme o dva body a měli poslední útok. Střela za dva body, která by znamenala vyrovnání a prodloužení, se neujala. Míč objel obroučku a bohužel nezvítězila gravitační síla ale odstředivá a balón vyskočil z koše. „Je to velká škoda. Sokol Kbely byl tým, který jsme mohli porazit,“ přiznal po utkání trenér Svoboda.

Body: Kolář 15, Adamec 11, Jakubal 11, Střítežský 5, Černý, Křemen a Ryl 4, Snop 2, čtvrtiny: 14:18, 12:19, 15:11, 15:10; nejlepším hráčem Nymburka v zápase byl vyhodnocen Jan Jakubal.

BA Nymburk : BK NH Flames Ostrava 39:82

Ve druhém zápase proti Ostravě byly rozdány zcela jiné noty. Od týmu Flames jsme dostali školení dravosti, rychlosti, individuální techniky a nasazení. V první čtvrtině se naši hráči drželi, pohráli o pět bodů a mohli ještě život naději na solidní výsledek. Jenže v dalších dvou čtvrtinách Ostrava nastřílela 50 bodů a naši hráči se trápili v útoku, když dokázali dohromady nastřílet jen 14 bodů. Utkání bylo definitivně zlomené. Pravdou je, že na soupisce Ostravy byli jen hráči ročník narození 2005, zatímco u nás dost hráčů ročníku 2006, ale i tak více energie do zápasu dali Ostravané. „Soupeř byl při zakládání útoku technicky hodně na výši a snadno přecházel naše hráče ve hře jedna na jedna a díky své rychlosti, byli vždy v útoku před našimi obránci,“ označil trenér Svoboda klíčový prvek neúspěchu.

Body: Kolář 10, Střítežský 8, Adamec a Hájek 6, Křemen 4, Dittrich a Černý 2 a Ryl 1, čtvrtiny: 11:16, 8:24, 6:26, 14:16

Nejlepším hráčem Nymburka v zápase byl vyhodnocen Jan Střítežský.

V neděli budeme hrát od 13:00 hodin s pořádajícím týmem TJ Lokomotiva Plzeň. Vítěz bude zítra od půl deváté ráno bojovat na 9.místo, poražený ve stejný čas nastoupí v souboji o předposlední místo.