NA KOMENDĚ SE HRÁLA KVALIFIKACE Jr.NBA

V České republice se rozbíhá druhé kolo projektu Jr.NBA a náš klub byl pověřen zorganizováním kvalifikace této soutěže. Do utkání se zapojilo i několik členů naší Akademie, ať už jako hráči nebo jako rozhodčí.

Jr.NBA je určena pro děti základní škol, kteří letos navštěvují maximálně 4.třídu a narodili se 1.1.2006 a později. Kvalifikace se hrála na 4krát 6 minut hrubého času, s tím že poslední dvě minuty normální hrací doby se hrály na čistý čas. Další pravidlo říká, že každý hráč může nastoupit jen ve dvou čtvrtinách a v každý okamžik musí být na palubovce alespoň jedna dívka.

Nymburská kvalifikace přivítala čtyři týmy: ZŠ Komenského Nymburk, ZŠ Tyršova Nymburk, ZŠ Sadská a ZŠ Komenského Čelákovice. Hrálo se systémem každý s každým, tedy 6 zápasů.

V prvním utkání proti sobě nastoupila družstva Sadské a domácí ZŠ Komenského Nymburk. Hráčky ze Sadské ukázaly především v lichých čtvrtinách, že s míčem už nějakou dobu pracují. V sudých čtvrtinách se naopak individuálně prosazoval Adam Adamec, na kterého děvčata ze Sadské nestačila. Jako jedna vlaštovka jaro nedělá, ani jeden hráč nedokázal přemoci lépe spolupracující tým, ale vítězství favorita nebylo vysoké.

Ve druhém utkání nastoupily týmy Čelákovic a ZŠ Tyršova. I zde byla patrná převaha Sebastiana Křemena a dalších hráčů BA. Smíšený tým Čelákovic sice dokázal driblovat, přejít půlku, ale nakonec je zradila střelba na koš.

Utkání Čelákovic proti Sadské mělo jasný průběh od začátku utkání, kdy družstvo sadských vos mělo jasně navrch. Jen nedokázalo proměňovat jasné dvojtakty, a tak bylo skóre z pohledu Čelákovic relativně příznivé. Ovšem i Čelákovice trápila bolest prvního zápasu a nedokázaly skórovat dokonce 16 minut. Dvě minuty před koncem třetí čtvrtiny konečně upravily na 25:2. I když se hráči a hráčky Čelákovic snažili, na technicky dobře vybavené holky ze Sadské to nestačilo a celkově vyhrála Sadská.

Zápas obou nymburských škol byl především soubojem hráčů Akademie. Na straně Tyršovky stál Sebastian Křemen a na straně domácích Adam Adamec. Po vyrovnaném průběhu se nakonec z vítězství těšila škola s Tyršovy ulice.

Souboj o první místo na turnaji mezi Sadskou a ZŠ Tyršova byl soubojem Sebastiana Křemena proti týmu Vos. Ani fyzicky vyspělejší hráči ze ZŠ Tyršova nestačili na kolektivní pojetí týmu sadských vos, které zvítězily nejen v tomto zápase, ale i ve všech ostatních, čímž si zajistili prvenství v této kvalifikaci. Do dodatečné kvalifikace však postoupili i hráči ZŠ Tyršova. Držme jim na Folimance palce.

Poslední utkání mezi ZŠ Komenského a ZŠ Čelákovice byl jen otázkou breitling replica, kdo bude na třetím a kdo na čtvrtém místě. Díky Adamu Adamcovi to byla právě ZŠ Komenského, která ovládla celý tento zápas a zvítězila za mohutné podpory svých spolužáků.