PRO MINIŽÁKY U13 DNES ZAČÍNÁ NÁRODNÍ FINÁLE

Posledním minižákovským týmem, který se zúčastní Národního finále, jsou starší minižáci U13 trenérů Františka Tvrze a Patrika Nového. Jejich závěrečný turnaj začíná v pátek v halách Basketbalové školy Tygrů v Praze.

 

Tato minižákovská kategorie si musela svou účast v Národním finále Mistrovství České republiky vybojovat v krajském přeboru a nehrála kvalifikaci jako kategorie U11 a U12. To se našim klukům povedlo bez větších problémů.

 

Krajského přeboru se zúčastnilo celkem 9 týmů, z čehož byly čtyři „mimo soutěž“, protože neodpovídaly věkovým složením kategorii U13. Naši kluci zvítězili ve třiceti zápasech ze 32 odehraných,  když prohráli jednou s mimosoutěžním Brandýsem a jednou s Kladnem. Oba tyto zápasy se hrály na venkovních palubovkách. Jediným vážnějším konkurentem bylo Kladno, které mělo při podobné úspěšnosti obrany produktivnější útok. Nicméně vzájemné zápasy vyzněly panerai replica v poměru 3:1 pro nás a všechny tři prohry, které Kladno během sezonu utržilo, byly právě od našeho družstva. O převaze našeho týmu v krajském přeboru hovoří i celkové skóre 2195:1100, což je v průměru na jeden zápas 68,6 : 34,4.

 

Národní finále už bude jiný level než je krajská soutěž Středočeského kraje. V základním kole se naši kluci utkají od 9:00 hodin s USK Praha. USK Praha vyhrálo Pražský přebor, když v základní skupině z devíti zápasů vyhrálo všech devět s průměrným skóre 81,7 : 26,0. Ovšem ve skupině o 1.-4.místo už jejich tažení nebylo stoprocentní a USK prohrálo tři zápasy - dvakrát se Sokolem Pražským a jednou s Tyrgy Praha.

 

Druhým soupeřem v základní skupině bude našim klukům BK Klatovy, vítěz západočeské oblasti. Tým z Klatov nenašel mezi šesti soupeři krajského přeboru ani jednou přemožitele a jeho skóre z dvaceti zápasů budí respekt 1458:344 (průměr na 1 utkání: 72,9 : 17,2). Zápas s přeborníkem Západních Čech čeká na naše minižáky v 12:30.

 

Systém soutěže je stejný jako u kategorie U11 a U12. Ze tříčlenné základní skupiny postupují první dva týmy do čtvrtfinále, které se hraje křížem (první s druhým) se skupinou C (Písek, Děčín, Pardubice), třetí tým po základní části padá do skupiny 9-12, kde odehraje dva zápasy. Vítězové čtvrtfinále se utkají o první až čtvrté místo, poražení o páté až osmé.

 

 „My si na Národní finále hlavně jedeme zahrát. Kluci si zapatillas golden goose imitacion účast vybojovali poctivou prací a účast na závěrečném turnaji je pro mě odměnou za celoroční práci. Myslím si, že na výsledku tolik nezáleží. V minižákovských kategoriích bychom měli sledovat jiné cíle, než jsou pouze výsledky. Důležité je, aby hráli všichni, aby se zlepšovali a aby u basketu všichni zůstali. Výsledky by se měly posuzovat až od kategorie U 15. Soutěživost je vlastní všem hráčům, proto vím, že i naši kluci udělají všechno pro to, aby zahráli co nejlepší zápasy. Soupeře moc neznám, stát se může cokoliv,“ říká před odjezdem na Národní finále Mistrovství ČR kategorie U13 trenér František Tvrz.  

BA Nymburk
05.05.2017 - 6:03