KADETI JSOU MISTŘI ČESKÉ REPUBLIKY

Finále proti USK Praha v Barton Mistrovství České republiky 2016/2017 kategorie U17 přineslo tvrdý a nesmlouvaný basketbal. Po většinu hrací doby jsme byli ve vedení, abychom nakonec utkání dovedli do zlatého konce.

Úvodní rozskok ovládli hostující hráči USK Praha a také otevřeli skóre finálového utkání, pak však začaly úřadovat dobré obrany obou celků, další koš padl až po více jak třech odehraných minutách z trestného hodu z rukou Vejvara 1:2. Vzápětí však Lukáš Mareš proměnil trojkový pokus a Nymburk se ujal vedení 4:2. Obranná a taktická bitva se odehrávala i v dalších minutách utkání. Po čtyřech bodech v řadě Mikysky přidal svou první trojku Plešingr a domácí se tak ujali vedení jednu minutu před koncem první čtvrtiny 16:10. Ze strany BA Nymburk to nebylo vše a skvělým závěrem odskočil hostujícímu USK na rozdíl 9 bodů 21:12 po první čtvrtině.

Začátek druhé čtvrtiny vyšel lépe hostujícímu celku USK, který po třech odehraných minutách z druhé čtvrtiny dokázal snížit na rozdíl tří bodů (23:20) a to byl signál nejen pro domácí obranu opět ke stoprocentnímu nasazení. Díky tomu pokračoval i nadále velmi agresivní obranářský styl basketbalu, který byl opět povolen i rozhodčími utkání. Kovářová trojka znamenala znovu odskočení ve skóre na 28:20, vzápětí však přišel koš s faulem hostujícího Samoury a po dalších trestných hodech tentokrát Viktora Těleckého bylo skóre 28:25 a do konce druhé čtvrtiny ještě tři minuty. Skóre se na konci čtvrtiny ještě několika změnilo zejména ve prospěch hostujícího celku, ale domácí hráči BA Nymburk, nakonec uhájili těsné vedení 32:31 po druhé čtvrtině.

V poločase byl nejlepším střelcem Nymburka Luboš Kovář (9), na straně USK František Fuxa (6).

Skóre druhé poloviny finálového utkání otevřel František Fuksa, čímž poslal USK do vedení 32:33. Ze strany domácí akademie dal první body ve druhé polovině zápasu až po dvou minutách z trestného hodu Martin Holoubek a upravil tak na 33:33, pak však přišla trojka Kováře a Nymburk opět vedl tentokrát 36:33. Tříbodové vedení stále domácí BA Nymburk držel a hra se přelévala z jedné strany na druhou. I když úspěšnost střelby nebyla vysoká, hrál se basketbal na dobré úrovní a v obrovském nasazení na obou stranách. USK se zásluhou Viktora Těleckého dostalo do vedení necelé dvě minuty před koncem třetí čtvrtiny (40:41). Závěrečné slovo měl však Rostislav Jirák, který v posledních vteřinách třetí čtvrtiny upravil skóre ve prospěch domácích na 42:41.

Stejně tak jako skončil předposlední čtvrtinu, tak začal tu poslední, tentokrát však dával Rosťa Jirák trojkovou střelu a zvýšil na 45:41. Tělecký však korigoval na 45:43 a nepustil domácí do bodového trháku. Vzápětí ještě přidal trestné hody Vyroubal a bylo vyrovnáno na 45:45 a boj trval i nadále. Vojta Vejvar vsítil osmou trojku Basketbalové akademie a zvýšil na největší rozdíl v poslední čtvrtině a to na 52:47. I nadále se více v zakončení dařilo domácím a Vojtěch Vejvar agresivním replica orologi audemars piguet nájezdem zvyšoval už na 56:47. Nápor hostujícího celku přišel vzápětí, ale na dva úspěšné koše USK opět odpověděl Vojta Vejvar úspěšnými trestnými hody a upravil na 58:50. Závěr zápasu už byl velmi nervózní, ale Nymburk si jistě dokráčel pro vítězství 65:56 a zisku titul Barton Mistrovství České Republiky 2016/2017.

Nejlepším hráčem na straně domácích byl zvolen Luboš Kovář a z hostujícího celku USK Praha Viktor Tělecký.