KADETI SE PŘIPRAVOVALI ZA HRANICEMI

Kadeti U17 se na novou extraligovou sezonu, kde budou obhajovat titul Mistra ČR, připravovali v Německu. S o rok mladšími hráči se popsovali dobře, o dva roky starší byli nad jejich síly.

Naše družstvo kadetů vyjelo minulý týden na tři přátelské zápasy do německého města Brahma-Sandersdorf, kde mají jedno ze sídel mládežnické složky bundesligového Mitteldeutscher Basketball Club, ve kterém pracuje bývalý nymburský hráč Tomáš Grepl jako asistent u družstva mužů A, trenér družstva mužů B a sportovní ředitel mládežnických složek.

První dvě utkání jsme hráli proti kategorii U16 klubů Niners Academy Chemnitz a domácím Mitteldeutscher BC a oba jsme s přehledem vyhráli. Polovina našich hráčů byla o rok starší a druhá stejně stará jako naši soupeři. Dařil se nám přechod do útoku a agresivní obrana. Velmi dobrý byl herní projev zejména v prvních poločasech, kdy byli kluci více koncentrovaní, později vždy vlivem rozdílu ve skóre koncentrace mírně opadla.

V posledním zápase jsme přešli do opačného postavení, kdy byli někteří naši hráči o 3 roky mladší než soupeř. Zejména za 1. poločas si družstvo zaslouží hezká slova, kdy jsme zejména dobrou střelbou za „3“ body a rychlým protiútokem drželi se soupeřem krok. Ve druhé polovině zápasu nás už ale domácí přehráli fyzicky a bohužel se i ukázalo malé sebevědomí našich mladíku a to v momentě, kdy se rozdíl ve skóre přehoupl přes 15 bodů, tak většina hráčů „svěsila hlavu“.

Přátelské zápasy měly za cíl jednak otestovat jednotlivé hráče a jejich schopnosti, ale taky společně strávit pár dnů společně mimo sportovní halu. Věřím, že budeme mít i letos tým rozumných mladých basketbalistů.

Výsledky zápasů:

BA Nymburk : Niners Academy Chemnitz U16                  99:51(59:25)

BA Nymburk : Mitteldeutscher BC U16                                90:46 (51:26)