PŘEHLED VÍKENDOVÝCH ZÁPASŮ

Jedenácti zápasy pokračovaly mistrovské soutěže našich týmů. Muži B vyhráli, junioři i starší žáci byli úspěšní z poloviny, starší minižáci pokračují i po dalším kole bez porážky a nejmladší minižáci Nymburka i Milovic tentokrát na své soupeře nevyzráli.

Muži B odehráli o víkendu zápas proti pražskému GBA. Především pro ty hráče, kteří nastupují i za U19 to byla těžká neděle. Museli během ní zvládnout proti GBA dva zápasy - za muže i za juniory. Muži B po dvou prohrách v řadě urvali cenné vítězství. Utkání se rozhodlo až v poslední čtvrtině, kdy domácí našli recept na zónovou obranu. Následným proměňováním rychlých protiútoků, ve kterých dominoval zejména Martin Kolář-autor 32 bodů, si naši hráči vytvořili rozhodující náskok.

Junioři do 19 let odehráli dvě pražská utkání. Nejprve si hladce poradili se Sokolem Pražským, kde se ujali vedení hned od samého začátku a poctivou hrou v obraně i útoku svoje vedení stále mírně navyšovali až na konečný rozdíl 32 bodů. V neděli bylo utkání proti GBA Praha vyrovnané v prvním poločase, pak jsme ale nezachytili nástup do třetí čtvrtiny a domácí díky převaze pod košem odskočili do dvouciferného rozdílu.

Žáci do 15 let mohli v Liberci udělat důležitý krok ke kýženému postupu do extraligy, ale po výborném úvodu zlenivěli a hra se vyrovnala. Poločasové skóre 31:32 jen odráželo vyrovnanou hru. I po třetí desítce bylo vyrovnáno 51:51. Pak ale přišel mentální výpadek, dohady s rozhodčími, sólování, a když Liberec proměnil i těžké střely, byl výpadek dokonán. V neděli v Děčíně jsme už roli favorita potvrdili. Po výborném úvodu 4:20 v sedmé minutě se sice domácí vzpamatovali, hru relativně vyrovnali, ale na nějaké nebezpečné přiblížení ve skóre se nedostali. Hezký basketbal degradoval jeden z děčínských fanoušků, kterého museli rozhodčí vykázat z haly.

Starší minižáci U13 porazili v obou zápasech zatím nejsilnějšího svého soupeře z BŠ Praha. Hráli jsme s velkým nasazením, velmi brzy jsme naši převahu vyjádřili i bodově a utkání měli postupně pod kontrolou. Pochvalu za první zápas zaslouží celý tým. Druhé utkání bylo poznamenáno vysokou výhrou z prvního zápasu, která se projevila menším soustředěním. Nedařila se střelba. Nízké skóre a vedení hostů 17:20 o poločase přeci jen náš tým zaktivovalo a po vítězství ve druhém poločase 33:15 jsme dovedli i druhý zápas k výhře. Stínem dvojutkání bylo zranění dvou klíčových hráčů obou týmů Zeithammera z BŠ Praha a našeho Jakuba Černého.

Družstvo minižáků U11 dvakrát prohrálo v Brandýse nad Labem. Do prvního zápasu jsme vstoupili celkem dobře, ale bohužel nám to vydrželo jen zhruba minutu. Poté nás Brandýs začal přehrávat. Naši kluci nestačili vůbec v obraně a hráči Brandýsa si tak mohli dělat, co chtěli. Naopak do druhého zápasu jsme vstoupili velice špatně (0:8). Toto manko se nám podařilo během zápasu dotáhnout a poté už byl zápas vyrovnaný až do konce. V závěru však štěstí přálo domácím. Minižáci JUVENTY potvrzují pokroky, které dělají v tréninku a výsledky z utkání proti Mělníku jsou daleko příznivější a je třeba je hodnotit pozitivně, byť to na vítězství zatím ještě nestačilo.