VŠECHNY ZÁPASY PODLE OČEKÁVÁNÍ

Utkání o minulém prodlouženém víkendu dopadla všechna podle předzápasoých předpokladů a výsledky se pohybovaly v širokém rozpětí od výhry o 152 bodů až po prohru o 83 bodů. Nejočekávanějšími zápasy byla utkání mladších žáků U14, kteří si po sobotě zajistili postup do extraligy.

Muži B proti poslednímu Sokolu Žižkov od druhé čtvrtiny postupně zvyšovali své vedení, nejvíce ve třetí, kdy ze sedmibodového náskoku (35:28) udělali čtyřmi trojkami v řadě devatenáctibodový, který ve čtvrté čtvrtině dotáhli až přes třicet bodů. Všech našich devět hráčů zaznamenalo nějaké body, přičemž double-double si připsal Martin Kolář za 23 bodů a 15 doskoků.

Kadeti U17A odehráli v extralize dva odlišné zápasy. Proti favoritovi z Písku se drželi jen v první čtvrtině, ve druhé se dopustili několika chyb, které pomohly hostům vytvořit si až patnáctibodové vedení. Ve druhém poločase si svoje vedení hosté pohlídali. Ve druhém zápase proti Plzni jsme začali dobře, ale ve druhé desetiminutovce se projevilo mírně podcenění soupeře, který ještě nevyhrál a rozdíl se stále pohyboval jen kolem deseti bodů. Prvních 12 minut druhého poločasu jsme však vyhráli 36:12, ale protože hosté pak na konci dali několik trojek, zmírnili o svou osmou extraligovou prohru.

Kadeti U17B byli proti Kolínu bezmocní. Vloni na konci sezony neúspěšný kvalifikant o extraligu vyrukovat s vysokými a šikovnými hráči, vytaženou obranou, kterou se nám však podařilo docela dobře překonávat. Na střelbu jsme měli málo času a na doskoku jsme byli bez šancí. Po doskoku Kolín vyrážel do rychlých protiútoků, které téměř pokaždé dotáhl do bodového vyjádření. Oba zápasy se odehrály v Nymburce proto, že Kolín stále ještě nemá zrekonstruovanou halu. V sobotu jsme byli doma hosty, v neděli už jsme byli ve stejné hale domácí tým.

Mladší žáci do 14 let nenašli ani podeváté ani podesáté svého přemožitele a díky tomu už nemohou skončit hůře než druzí ve skupině a tedy mají zajištěný postup do extraligy. První utkání proti Královským Sokolům z Hradce rozhodli už první čtvrtinou, kterou vyhráli 29:2. Proti silnějším Pardubicím se náš stroj rozbíhal celý první poločas. Ve třetí čtvrtině se nám podařilo před soupeře dostat i bodově a v poslední části Pardubice definitivně odrovnat. První poločas skončil 31:33 pro hosty, druhý jsme vyhráli my 43:19.

Družstvo U12 zvítězilo v obou zápasech nad Libercem na domácí palubovce hodně vysoko. Pravdou je, že tým z Liberce teprve začíná a naší hráči tak neměli problém se střelecky prosazovat. Hosté jen velice těžko přecházeli půlící čáru, především ve druhém zápase.

Nejmladí minižáci U11 odehráli dva zápasy proti BA Sparta Praha a oba vyhráli. V prvním jsme začali velmi dobře a rychle jsme si vybudovali náskok, který byl po první čtvrtině až 25 bodů. Ve druhé jsme o něj skoro přišli. V podobném duchu se odvíjel i druhý poločas, ale díky změně v sestavě nebyl rozdíl čtvrtin tak výrazný. Ve druhém zápase jsme už drželi od první až do poslední minuty pohodlný náskok. V tomto zápase byla naše obrana o hodně lepší než v zápase prvním a vítězství o téměř dvacet bodu je zasloužené.