VÝHER STEJNĚ JAKO PROHER

O víkendu dokončili výbornou misi v lize naši mladší žáci, když nezaváhali ani v posledních dvou zápasech proti týmům z čela tabulky. Kadeti U17 v lize i extralize marně hledali recept na hru svých soupeřů a všechna svá utkání prohráli. Muži B byli proti rezervnímu týmu USK Praha úspěšní a připsali si 7.výhru v první lize.

Muži B odehráli pohledné utkání proti kompletnímu družstvu USK Praha B. V úvodních minutách, které vyšly lépe hostujícím hráčům, si USK získalo mírný náskok, který jsme zlomili na úvod třetí čtvrtiny. Od té doby jsme utkání kontrolovali a byť přišla malá dramatická zápletka na konci poslední čtvrtiny, soupeř nám výhru nevzal.

Kadeti U17 v extralize předehrávali v týdnu utkání na Folimance a proti lídrovi soutěže neuspěli. O konečné porážce rozhodl první poločas, horší obranný doskok a málo kolektivní hry. Druhý poločas byl imitaciones de audemars-piguet lepší, ale domácí si vedení ohlídali. V nedělním zápase proti Sokolu Pražskému, který má jen jednu prohru, jsme naopak první poločas odehráli výborně. Ovšem v prvních minutách druhého jsme propadli a soupeř se před nás rychle dostal. Škoda, kontinuální výkon by nám určitě hodně pomohl.

Kadeti U17B hostili v sobotu a neděli hráče z východu. V prvním utkání proti výškové převaze hradeckých Sokolů byli bez šance a když se k tomu přidá slabá úspěšnost střelby, rozdíl ve skóre se každým hracím období o malinko zvětšoval. V neděli proti Chrudimi to byla podobná písnička. Neproměňování útoků nás stálo vítězství, i když v některých úsecích jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Ale na každé zvednutí hlavy navazoval prudký propad. Hosté dali několik košů v řadě a zase byli na koni.

Spanilou jízdu žákovskou ligou, která byla vlastně kvalifikací o extraligu dokončili mladší žáci U14 dvěma výhrami. Nejprve přehráli Litomyšl především ve třetí čtvrtině, kterou vyhráli 27:12 a k osmibodovému vedení z prvního poločasu přidali hodně naducaný polštář náskoku. Poslední čtvrtinu sice hosté vyhráli o 18 bodů, ale i této poslední křeči Litomyšle jsme se replicas rolex ubránili. Na palubovce druhého týmu skupiny v Holicích jsme rozhodli v prvním poločase především dobrou střelbou. Ve druhém poločase domácí zagresivnili celoplošnou obranu a to jim vyneslo snížení našeho náskoku o šest bodů. Poslední čtvrtinu jsme o bod vyhráli a stvrdili jsme postup do extraligy dvanáctým vítězstvím