PRVNÍ DEN TURNAJE CBC 2018

Na palubovce Základní školy Komenského v Nymburce byl ve středu rozehrán první den turnaje Crystal Bohemia Cup. Program turnaje svedl proti sobě Českou republiku a USK Praha, a naši Akademii proti Japonsku.

Czech Republic – USK Praha 71:58

První čtvrtina utkání mezi Českou Republikou a pražským celkem USK Praha přinesla velice rychlý basketbal. Česká reprezentace však hrála více kolektivně na útočné polovině a díky častějšímu střídání také stále zvyšovala tlak v obraně, což reprezentaci pomohlo při skórování lehčích košů a také vedení o 8 bodů 24:16.

Ve druhé čtvrtině se pokračovalo ve vysokém tempu hry, ale přidalo se také spoustu nepřesností, a tak se v prvních pěti minutách hrál spíše obranný basketbal, který nepřinesl mnoho pohledných akcí. Ke konci čtvrtiny se začalo jak hostujícímu, tak domácímu celku dařit proměňovat individuální akce, proto se skóre v poločase zastavilo na číslech 41:36 pro výběr reprezentace, která byla mírně lepší ve všech statistických ukazatelích kromě doskoků.

Do třetí čtvrtiny vstoupili lépe hosté, tedy celek USK Praha, který se v průběhu čtvrtiny dostal na dostřel jediného koše, domácí reprezentace dokázala reagovat a třemi koši opět odskočila a vyhrála tak třetí čtvrtinu 14:9.

Poslední čtvrtina byla vyrovnaná celých 7 minut, pak však 3 minuty před koncem začali čeští hráči opět úřadovat a po lehkých koších a akcích and one se dostali do velké psychické pohody a zvítězili 71:58.

Body: Noumeros 16, Sýkora 11, Brůha 10, Svojanovský 7, Kotala, Bohuslav 6, Svoboda 4, Fučík, Hanzálek a Pelikán 3, Žák 2 - Bobek 13, Škvařil 9, Kulenovič 7, Pokorný a Plášil 6, Michálek a Čurda 4, Whalen, Kocáb a Čížek 3, čtvrtiny: 24:16, 17:21, 14:9, 16:13

Trenér reprezentace ČR Jan Slowiak

Zápas byl z naší strany bojovný, i USK to nechtělo dát zadarmo. Bylo vidět, že jsme nesehraní, ale na druhou stranu jsme dávali do obrany velmi dobrou energii a měli jsme dobrý přechod do rychlého protiútoku. V postupném jsme se trochu hledali a trápili. Kluci to ubojovali a vítězství má pro náš výběr svou hodnotu a svůj kredit. Řada hráčů USK by mohla být v reprezentačním výběru také.

Trenér USK Praha Vít Petrák

Je vidět, že bylo teprve 3.ledna a my jsme se prvních 15 minut teprve rozbíhali. Tam nám zápas trochu utekl a do druhého poločasu jsme šli už asi s desetibodovou ztrátou. Ve druhém poločase jsme měli příležitosti manko dotáhnout, nicméně nám to nikdy nevyšlo, nikdy jsme se nedostali přes soupeře. Důvodem byla agresivita. Soupeř nás „zmlátil“ a my jsme nebyli fyzicky tak odolní. Jasným číslem, které na toto poukazuje je 26 ztrát. S takovým číslem se špatně vyhrává.

BA Nymburk : Japan 61:83

V první čtvrtině naši hráči poznali rychlost japonského výběru a vzhledem k tomu, že se nám nedařila úspěšnost střelby, tak stejně rychle, jak japonští hráči běhali, tak narůstal i rozdíl ve skóre.  Skóre se po prvních deseti minutách zastavilo až na poměru 10:36.

Druhá čtvrtina již neprobíhala v tak velkém tempu, a tak se naši hráči mohli v útoku pod agresivní obranou alespoň trošku nadechnout. Japonci netrefili pár otevřených střeleckých pozic, a proto jsme druhou čtvrtinu vyhráli v poměru 17:12. Poločasové skóre 27:48.

Třetí čtvrtina přinesla spoustu pohledných akcí, ale skóre replicas relojes se příliš neměnilo, japonský výběr s klaksonem ukončujícím třetí čtvrtinu zaznamenal 18. bod, naopak náš tým po spoustě nepřesných kombinací zaznamenal pouze 11 bodů. Byli to hosté z japonských ostrovů, kteří drželi otěže utkání ve svých rukách, a po třetí čtvrtině vedli 38:66.

V posledním dějství se prosadil i poslední hráč z naší lavičky, a tak u všech dvanácti hráčů basketbalové akademie svítil alespoň 1 bod, což je jistě pozitivem.  Celkově náš tým dokázal v utkání být rovnocenným soupeřem, což dokazují i vyrovnanější statistické ukazatele, ale rozdíl ve skóre byl přesto jasný. Rychlost a agresivita na hráče s míčem v obraně, to byly značné přednosti japonského celku, který zvítězil 61:83.

Body: Valentiny 17, Holoubek 14, Zavadil 6, Srník a Kábrt 4, Snop, Mráz a Wagner 3, Musil, Chramosta a Nevwirt 2, Rylich 1 - Tominaga 16, Iwasaki a Tanaka 13, Kawamura 11, Yokochi 9, Ehara 7, Makamura 5, Yuki 4, Sasayama a Mitani 2, Matsuo 1, čtvrtiny: 10:36, 17:12, 11:18, 23:17

Trenér Japonska Thorsten Loibl

Myslím, že jsme do zápasu vstoupili skvěle, začali jsme tak jak jsme chtěli, byli jsme agresivní v obraně a našeho soupeře jsme nepustili do hry. Trefovali jsme naše střely, díky kterým jsme se dostali do vedení. Bohužel jsme nebyli schopní tento náskok navyšovat, protože jsme střídali všech našich třináct hráčů, což nám trochu rozhodilo. Byl to náš první zápas a naši hráči byli nervózní, takže jsem velice rád, že jsem dal každému hráči šanci hrát. V útoku jsme hráli dobře, ale v obraně bychom mohli hrát ještě lépe.

V první čtvrtině jste měli výbornou střelbu, která se ovšem v dalších čtvrtinách výrazně zhoršila, čím to bylo?

Na to je jednoduchá odpověď, v první čtvrtině jsme velmi dobře bránili, zastavovali jsme nájezdy domácích a měli jsme spoustu obraných doskoků a zisků, takže jsme mohli chodit do rychlých protiútoků. A když Japonsko relojes audemars piguet imitacion hraje rychle, tak jde velmi těžko zastavit. Dávali jsme jednoduché nájezdy, nacházeli naše volné střelce, kteří stříleli okamžitě po přihrávce, což jsou střely, které proměňujeme s vysokou úspěšností. Naopak ve zbytku zápasu jsme polevili v obraně a místo rychlých protiútoků jsme hráli poziční basketbal, přestali jsme si přihrávat, z důsledku toho jsme stříleli pod tlakem velmi těžké střely z driblingu.

Trenér BA Nymburk Ladislav Sokolovský

Bohužel se nám vůbec nevydařil začátek utkání, přestože jsem kluky upozorňoval na velmi rychlou hru soupeře a agresivní obranu. To se i v 1. čtvrtině ukázalo. V další části zápasu, už předváděný výkon byl podstatně vydařenější, díky lepšímu návratu do obrany a lepší obraně 1 na 1. Dokázali jsme soupeře tlačit do střel z driblinku a tím i menší úspěšnosti střelby. Hráči mají v zápasech problém nastoupit koncentrovaní a plnit pokyny, které dostanou. Během utkání, když jsou schopni se koncentrovat, hrát s maximálním nasazením a dělat co se po nich chce, tak hrajeme na slušné úrovni. Věřím, že ve čtvrtečním utkání předvedeme lepší výkon.