CENNÉ VÝHRY I VYSOKÉ PROHRY

Většina zápasů třetího lednového víkendu skončila výraznými rozdíly ve skóre. Vynikající výsledky přivezli junioři z Moravy a dominantní postavení v krajském přeboru potvrdili v Roudnici starší minižáci U13. Milovická Juventa poprvé vyhrála, stalo se tak v dočasném azylu Komendy a o rok starší minižáci U12 dobře rozehráli kvalifikaci o Národní finále.

Muži B zajížděli k dalšímu utkání první ligy na Sokol Pražský, ale jejich hra byla limitována absencí několika důležitých hráčů. Chyběl Stegbauer, Kovář a Štafl. Domácí tím získali velkou převahu pod košem, kterou dokázali využít. V každé čtvrtině jsme pár bodů ztráceli, v první čtyři, ve druhé šest, ve třetí pět a v poslední dvanáct a právě díky poslední se rozdíl dostal až na konečných 27 bodů.

Junioři U19 měli v extralize na dvouzápasovém tripu v Ostravě a Prostějově poměrně těžký úkol. Oba dva týmy Snakes i Orli patří do horní poloviny tabulky a navíc Prostějov v sobotu přehrál vedoucí USK Praha. První zápas v Ostravě byl velice vyrovnaný a rozhodoval se až v prodloužení. Ani jeden z týmů nevedl v základní části o více než 7 bodů. Domácím patřila první čtvrtina, našim hráčům druhá, ve třetí byli delší časový úsek ve vedení domácí, ve čtvrté zase více my. Základní hrací doba skončila se skóre 69:69. V prodloužení dali první koš domácí, pak ale inkasovali sedm v řadě a nabídnutou šanci jsme využili. O den později v Prostějově mělo utkání jiný průběh. Do poločasu jsme byli většinou ve ztrátě, ale nikdy více než 7 bodů. Ke konci druhé čtvrtiny jsme se poprvé dostali do vedení a od té doby jsme ho postupnými krůčky stále navyšovali až ke konečnému vítězství o 13 bodů.

Starší žáci U15 s Jižními Supi udrželi naplánovanou taktiku prvních šest minut a ještě do konce první čtvrtiny prohrávali o čtyři body. Ve druhé čtvrtině domácí zlepšili doskakování, začali v hojné míře využívat rychlé protiútoky a tuto část utkání vyhráli o 17 bodů. Obrat v utkání se nepodařil ani po změně stran a domácí si v poklidu došli pro výrazné vítězství. O den později v Pelhřimově, který je jedním z favoritů na zisk mistrovského titulu ve své kategorii, jsme se v prvních třech čtvrtinách drželi. Po třiceti minutách byl stav 51:34. V poslední čtvrtině domácí nastříleli o 13 bodů více a získali třicetibodový náskok. Opět jsme měli velké problémy v útoku, ve každé čtvrtině jsme dali maximálně 13 bodů a k tomu jsme měli navíc žalostnou střelbu trestných hodů (15/1).

Oba zápasy starších minižáků U13 v Roudnici se odehrávaly pod naší taktovkou. Oba dva skončily rozdílem téměř sta bodů. Dobře jsme bránili a v útoku se dokázali prosadit téměř všichni hráči.

Kvalifikaci o Národní finále rozehráli prvním turnajem v Kolíně mladší minižáci U12 úspěšně. Bez sebemenších šancí byli hráči Brandýsa, o trochu větší odpor kladl domácí Kolín, přesto výsledky jsou jednoznačné. Další dva turnaje proběhnou až v polovině března v Brandýse a Nymburce.

Nejmladší minižáci U11 získali dvě vítězství a dvě prohry. Hráči milovické Juventy museli z důvodu obsazení haly ve škole odehrát své zápasy v Nymburce, ale vůbec jim to nevadilo. První utkání Brandýsem sice prohráli, ale ve druhém slavili svou první výhru v soutěži. Minižáci nymburští, kteří hráli na Spartě, to měli obráceně. V prvním zápase zvítězili, ale ve druhém prohráli vyšším rozdílem.