POSTUPNÝ NÁVRAT PO PRÁZDNINÁCH

Po jarních prázdninách se do bojů o mistrovské body zapojily jen tři týmy, všechny minižákovské kategorie měly volno. Muži B dobře odstartovali druhou část první ligy, junioři si zahráli na Zoro mstitele a oba své soupeře venku porazili a zdravotně zdecimovaní starší žáci vyválčili v Prostějově výhru.

Muži B zahájili nadstavbovou skupinu o 7. až 12.místo výhrou nad prostějovskými Orly. Vyrovnaný průběh jsme kontrolovali po celý zápas, jen v první čtvrtině byli hosté o čtyři body před námi. V dalším průběhu jsme své soupeře postupně dostávali do mírné ztráty, ale až v poslední čtvrtině překonal rozdíl deset bodů. Soupeře jsme porazili především na útočném doskoku (17:6), díky kterému jsme pak měli více střel z pole. Při vyrovnané úspěšnosti to byl rozhodující faktor.

Junioři U19 odehráli o víkendu dvě venkovní utkání a Pardubicím nejprve vrátili porážku z nedávného vzájemného utkání a Brno přehráli i podruhé v sezoně, ale rozdílem ještě vyšším než doma. Utkání v Pardubicích se lámalo už v prvním poločase. Po dvaceti minutách jsme vedli rozdílem 16 bodů. Domácí byli lepší jen v počtu získaných míčů a výrazně hořeli na doskoku (34:52) a také daleko lépe zahrála lavička 18:44. V Brně to byl až do třetí čtvrtiny vyrovnaný mač a delší čas strávili ve vedení domácí. Přechod na zónovou obranu ve druhém poločase zastavil Brno a na začátku poslední čtvrtiny jsme vedli už dvojciferným rozdílem.

Starší žáci U15 před víkendovými zápasy bojovali především sami se sebou, respektive se zdravotními komplikacemi. Do Ostravy a Prostějova tak odcestovalo jen osm hráčů včetně jednoho zraněného. Proti NH Ostrava odehráli žáci téměř celý zápas velice dobře. Jen nástup do druhého poločasu se nepovedl. V něm domácí získali dvacetibodové vedení, které sice do konce v takové výši neudrželi, ale výhru si pohlídali. I bez klíčových hráčů si v neděli dojeli žáci U15 pro výhru do Prostějova. Utkání se hrálo v útočně úsporném režimu. Ani v jedné čtvrtině nepadlo více 31 bodů (oba týmy dohromady). Domácí stáli často na čáře trestných hodů, ale při úspěšnosti 29% to bylo spíše za trest. V Prostějově jsme prohráli jen první čtvrtinu, od konce druhé jsme už byli ve vedení.