JUNIOŘI POSTUPUJÍ DO PLAY-OFF ZE 3.MÍSTA

Hráči do 19 let slavili vítězné zápasy jak s muži B v první lize, tak v extralize své kategorie. Starší žáci nevzdali souboj o elitní osmičku a stále žijí v naději, musí však čekat na zaváhání brněnského týmu Tygrů. V minižákovských kategoriích jsme všech šest zápasů vyhráli s přehledem.

Muži B uhájili domácí palubovku proti Snakes Ostrava a vysoko zvítězili. V první polovině zápasu jsme byli většinou ve vedení maximálně do deseti bodů.  Kolem 25. minuty na chvilku převzali iniciativu hosté, dokonce o pět bodů vedli, ale posledních patnáct minut jsme vyhráli 50:18!! Kromě Kováře se významně mezi střelci prosadili Mareš a Holoubek.

Junioři U19 o víkendu potvrdili růst formy a oba své soupeře Liberec a Litoměřice přehráli. Liberec je sice tým z dolní poloviny tabulky, ale na domácí palubovce své soupeře často trápí. Vítězství o skoro 50 bodů ukazuje, že na nás to neplatí. V Litoměřicích už působili junioři unaveným dojmem, protože ale hráli včetně 1.ligy tři těžké zápasy za 3 dny, nemusel to být dojem, ale skutečnost. Na dálku bojovali s GBA o druhé místo v extralize. Bohužel GBA oba zápasy také vyhrálo a vzájemné skóre hovoří pro Pražany. V play-off se utkáme s nebezpečným Snakes Ostrava. Hraje se na tři vítězné zápasy systémem 2-2-1.

Starší žáci U15 stále bojují na hraně postupu do play-off a doma odehráli dva dobré zápasy. Proti lídrovi celé soutěže z Pelhřimova vyhráli první čtvrtinu a jen horší proměňování útoků je stálo v poločase vedení. Ani po změně stran nebyl soupeř na koni a replica watches uk o dva body do tabulky musel bojovat až do konce. Proti Jižním Supům v neděli to byl v první čtvrtině souboj obran (10:6). Rozhodující nástup měli naši žáci ve druhé čtvrtině, kdy soupeře svou aktivitou jednoznačně přehráli a první poločas vyhráli o 15 bodů. Třetí čtvrtina dopadla smírně, ale v poslední Supi ještě zaútočili a snažili se o zvrat v zápase. Dotáhli se až na tři body, ale poslední slovo jsme řekli my.

V kategorii starších minižáků U13 si naši hráči po dlouhé době zahráli poměrně vyrovnaný zápas. BŠ Praha hrálo dravě, ale naše dobré doskoky a rychlé protiútoky slavily úspěch. Celkově jsme vyhráli „jen“ o 25 bodů, což je ovšem málo ale jen vzhledem k drtivé převaze, kterou tento tým v krajském přeboru má.

V kategorii mladších žáků U12 jsme v kvalifikace potvrdili očekávané a i ve třetím turnaji, tentokrát na domácí palubovce, oba soupeře porazili. Zatímco Brandýs o více než sto bodů, s Kolínem byl souboj vyrovnanější a možná už ovlivněný pěti přechozími výhrami.

Nejmladší minižáci U11 se ve dvou zápasech poradili s Mělníkem. V prvním utkání svůj náskok vybudovali už v první čtvrtině, ve druhém měření sil skončila první čtvrtina vyrovnaně a teprve od druhé jsme soupeře válcovali.