VELIKONOČNÍ TURNAJ 2018 - VÝSLEDKY

O Velikonocích utichly palubovky právě kvůli svátkům jara. A to je výborná příležitost pro uspořádání turnaje, jako byl Velikonoční turnaj U14 v Nymburce, jehož druhý ročník se za podpory Středočeského kraje uskutečnil v pátek a sobotu.

 

Pět týmů odehrálo systémem každý s každým celkem deset zápasů. Na každý den připadlo pět utkání a každý den byl ještě zařazen zápas mimo soutěž mezi U13 Nymburka a Sparty Praha.

 

Do Nymburka přijely týmy z Jindřichova Hradce, Pardubic a Sparty Praha, kteří hrají extraligu U14 a také o rok mladší hráči U13 z Basketbalové školy Tygři Praha. I když některé výsledky byly s větším bodovým rozdílem, žádné z družstev nikdy boj nevzdávalo, a tak zápasy byly pěknou ukázkou žákovského basketbalu. „Kvalita zápasů turnaje byla výborná. Pro mě jako pro trenéra bylo replicas relojes españa určitě příjemné sledovat, že trenéři všech družstev upřednostnili zapojení všech hráčů před konečným výsledkem zápasu,“ všiml si Ladislav Sokolovský, ředitel a trenér BA Nymburk. Skutečně v každém zápase si ze všech týmů zahráli všichni hráči připravení k zápasu.

 

Celkovým vítězem se stal tým Nymburka, který neprohrál ani jeden zápas, přičemž za zmínku stál poslední, který proti Jindřichovu Hradci vyhrál o jediný bod, když ještě v průběhu třetí čtvrtiny prohrával dvouciferným rozdílem. Druhé skončily Pardubice, když v utkání pravdy porazili Jindřichův Hradec, kteří nakonec skončili třetí. Předposlední místo zaujala Sparta Praha a poslední byli podle očekávání Tygři, kteří měli proti všem týmů velký výškový a věkový handicap. Ovšem sledovat jejich rychlost a kombinaci bylo inspirující.

 

Na konci turnaje pak všechny týmy dostaly drobné skleněné připomenutí Velikonočního turnaje z poděbradských skláren Bohemia, a první tři týmy medaile. 

 

Přehled výsledků

BA Nymburk – Sparta Praha   64:47

Tygři Praha – Jindřichův Hradec  46:102

BA Nymburk – BK Pardubice  79:59

Sparta Praha – Tygři Praha  74:26

Jindřichův Hradec – Pardubice  55:70

Sparta Praha – Jindřichův  Hradec  35:58

BA Nymburk – Tygři Praha  95:43

BK Pardubice – Tygři Praha  87:39

Jindřichův  Hradec – BA Nymburk  58:59

Sparta Praha – BK Pardubice  61:74

 

Tabulka

„Rád bych poděkování všem relojes de imitacion pořadatelům a pomocníkům, kteří odvedli kus práce a přispěli k bezproblémovému průběhu turnaje. Věřím, že se příští rok vrátíme k účasti osmi družstev, když budeme mít opět k dispozici druhou halu,“ dodal Ladislav Sokolovský.

 

BA Nymburk
04.04.2018 - 12:53