STARTUJE ČTVRTFINÁLE JUNIORŮ U19

V kategorii juniorů U19 budou o tomto víkendu zahájeny zápasy play-off prvními dvěma koly na palubovce lépe postavených týmů po základní části. Pro naši akademii je potěšující, že je mezi nimi i naše hala ZŠ Komenského.

 

Před Velikonoci se dohrála dlouhodobá soutěž extraligy U19. Do posledního kola jsme bojovali o druhé místo v tabulce, ale neměli jsme však závěr ve svých rukách. Při rovnosti bodů s GBA Praha a horším poměrem vzájemných zápasů, jsme museli čekat, zda pražský tým klopýtne či nikoliv.

 

Nakonec to nedopadlo, ale je otázkou, zda druhé nebo třetí místo něco změní na procentu naděje na postup do Final Four. Zůstává výhoda domácího prostředí, a jestli bude soupeřem tým ze šestého nebo sedmého místa - Snakes Ostrava nebo Sršni Písek - je asi skoro jedno. Uvážíme-li, že skóre ze dvou zápasů se Snakes je 161-152 a se Sokolem 162-154, pak jediným rozdílem může být to, že se Snakes jsme vyhráli dva zápasy, s Pískem jeden.

 

Čtvrtfinále se hraje na tři vítězné zápasy systémem 2-2-1, tedy první dvě utkání jsou na programu v sobotu a neděli na palubovce týmů, které se umístily na prvním až čtvrtém místě. Tuto sobotu se tedy můžeme v Nymburce těšit na zápasy orologi replica italia vrcholné mládežnické kategorie, které už si nezadají nic se zápasy mužského basketbalu. Zvlášť když většina hráčů této kategorie sbírá svoje zkušenosti v prvoligovém družstvu mužů B a to samé platí i u hráčů z Ostravy. Sobotní zápas je na programu v 15:30 a nedělní v 9:30.

 

Srovnáním dlouhodobých statistik je náš tým favoritem. V rankingu je dokonce nejlepší ze všech dvanácti týmů, ovšem i Ostrava zaujímá o příčku vyšší postavení než je šesté místo v tabulce. V úspěšnosti střelby je Ostrava třetí a Nymburk čtvrtý. Na doskoku bychom měli mít převahu, protože jsme třetí a Ostrava osmá. Zajímavé je porovnání v počtu ztracených míčů. Tady jsme nejlepší, ale Snakes je v těsném závěsu na druhém místě. Uvidíme, co s touto statistikou udělá psychika zodpovědnosti play-off.

 

Na postup do Final Four, které se bude hrát na Folimance u vítěze základní části extraligy, musíme zvítězit ve třech z pěti zápasů. Vůbec by nebylo špatné cestovat do Ostravy s náskokem 2:0.  

 

Čtvrtfinálové dvojice:

USK Praha - SAM Brno

GBA Praha - Sokol Písek

BA Nymburk - Snakes Ostrava

Synthesia Pardubice - BCM Orli Prostějov

(týmy na prvním místě mají výhod první dvou domácích zápasů)

 

Série po tomto víkendu pokračuje 21. a případně 22. dubna na palubovkách hůře postavených týmů. Případný pátý, rozhodující zápas se uskuteční ve středu 25. dubna pochopitelně na palubovce nasazeného klubu.

BA Nymburk
06.04.2018 - 7:31