KADETI JSOU DO ČTVRTFINÁLE

Jako druhý tým, který vstoupí do play-off mládežnické extraligy, jsou nymburští kadeti do 17 let pod vedením trenéra Ladislava Sokolovského. Ten bude mít úlohu těžší než Ruda Skřivanek s juniory, protože kadeti nastupují do čtvrtfinále z horší poloviny.

 

Kadeti si v extralize vybojovali až sedmé místo a utkají se v prvním kole play-off s USK Praha. Sedmé místo je však v porovnání s úvodem sezony úspěch. V první polovině soutěže šlo družstvo, jak se říká, od porážky k porážce a dokázalo zvítězit jen ve třech z jedenácti zápasů. Odvety už byly ve zcela jiném duchu. Sedm vítězných zápasů kadety posouvalo tabulkou vzhůru až na sedmé místo. „Sezona 2017/2018 začala pro družstvo kadetů v polovině srpna 2017 a ve svém středu jsme přivítali šest nových hráčů. To je v podstatě polovina týmu. Navíc se ještě jednalo převážně se ročník 2002, tedy hráčů na spodní hranici limitu pro zařazení mezi kadety. Pochopitelně trvalo dlouhou dobu, než se podařilo vytvořit příjemnou atmosféru,“ vysvětlil trenér Sokolovský.

 

Optimismus mohou dodávat celému týmu i výsledky posledního kola základní části, v nichž hostili kadeti druhý a třetí tým ligového pořadí. V obou zápasech zvítězili hosté, ale rozdíl byl menší než deset bodů. Se Sokolem Pražským i USK Praha jsme prohráli až po velkém boji a ni v jednom případě to neměl favorit vůbec jednoduché,“ vzpomíná trenér Sokolovský na konec března.

 

Ještě jedna vzpomínka nám může dodávat psychické síly. Je trochu starší a udála se před čtyřmi roky. Také tehdy skončilo v extralize družstvo kadetů na sedmém místě a šlo do čtvrtfinále proti Lokomotivě Plzeň, která v základní části získala o 9 vítězství více. První zápas v Plzni jsme replicas de relojes suizos en espana prohráli 69:81, ale druhý obrovskou bojovností jsme vyhráli 72:67. Po třetím také vítězném zápase (59:44) jsme v obrovském dramatu. V poločase jsme prohrávali 29:41, ale před poslední čtvrtkou to bylo 45:45 a deset sekund před koncem rozhodl nájezdem Patrik Sarna. Plzeň už neodpověděla a byla vyřazena.

 

Zápasy letošního čtvrtfinále začínají o tomto víkendu na Folimance. „Přestože je favorit jasný, tak jsme připraveni mu jeho pozici hodně ztížit. Rádi bychom se opřeli o dobrou obranu hry jedna na jedna a zároveň musíme být proti většímu soupeři konkurenceschopní na doskoku. Věříme i v početnou podporu fanoušků a rodičů a s hlavou vzhůru odjíždíme v sobotu do Prahy“, řekl trenér Ladislav Sokolovský.

 

Zápas v Praze na Folimance začíná v sobotu 14.4. v 13:00 a v neděli 15.4. v 11:00 tamtéž.

BA Nymburk
13.04.2018 - 10:27