SPOUSTA NEODEHRANÝCH ZÁPASŮ

O víkendu se mělo hrát několik domácích zápasů, ale z mnohých sešlo a zůstala jen dvě utkání starších žáků U15, kde se bojovalo o postup na mistrovství ČR. O stejnou možnost usilovali junioři U19 v Ostravě o postup mezi poslední čtyři týmy v ČR.

Junioři U19 odjeli do Ostravy s náskokem dvou vítězství z předminulého týdne, ale zápasy se Snakes nebyly jednoduché, zvlášť druhý, který naši hráči vyhráli jen o sedm bodů. Domácí věnovali velkou energii do prvního zápasu, ale i my jsme byli ve třetí čtvrtině ve vedení. Ve čtvrté si domácí vzali vedení zpět a nakonec zvítězili o 6 bodů. V nedělním zápase jsme si náskok udržovali už od úvodu a domácí jsme do vedení nepustili. Po vítězství 3:1 postoupili junioři o závěrečného turnaje.

Starší žáci U15 bojovali o možnost postupu na Mistrovství ČR. Postoupit mohli, jen v případě výher v obou zápasech a za předpokladu, že Sparta a Tygři Brno jednou prohrají. Druhá část předpokladu se splnila. V sobotním zápase proti Prostějovu, který je poslední to nebyl jednoduchý souboj, ale nakonec díky dobře odehrané druhé a čtvrté čtvrtině se propracovali k vítězství o 25 bodů. V neděli proti tabulkově lepšímu NH  Ostrava jsme propadli v obraně. Díky tomu, že se ale v prvních třech replicas de relojes breitling čtvrtinách dařilo v útoku, byl zápas vyrovnaný a byli jsme i většinou ve vedení. Nikdy však vyšším než pět bodů.  V poslední čtvrtině, kdy jsme přestali proměňovat střelecké pozice, se soupeř dostal do laufu a proměnil i těžké střely přes naši nepříliš dobrou obranu. Kvůli nepovedené poslední čtvrtině (16:33) jsme přišli o možnost postupu mezi nejlepších 8 týmů v ČR. Pro tým to byla velice úspěšná sezona. Předsezónní cíl v podobě postupu do extraligy byl splněn, bohužel sen se nenaplnil.

V kategorii U13 se poslední kolo proti pražskému BK Kunratice neodehrálo a oba zápasy skončily kontumačně 20:0. Také v kategorii U11 se zápasy Nymburka neodehrály. Brandýs účast zrušil, protože termín kolidoval s Národním finále U11 a Poděbrady onemocněly. Jeden zápas s Poděbrady se odehraje 4.5. v Nymburce pod čtyř hodin odpoledne.