PÁTÍ V REPUBLICE !!

Mladší žáci U14 pod vedením Michala Fraňka a Honzy Košaře o minulém víkendu skončili páté v republice a zopakovali stejné umístění jako jejich nyní o rok starší kolegové na MČR kategorie U14 v Brně.

Systém soutěže osmi nejlepších týmů rozdělil družstva do dvou skupin. Nymburk, jako čtvrtý tým jeden z extraligových skupin si nemohl své soupeře moc vybírat. Bylo jasné, že všechny týmy, které se s nimi v základní skupině utkají, budou lepší než oni. Ze stejné extraligové skupiny B to byl Snakes Ostrava, ve skupině B jediný neporažený a ze skupiny A to byl druhý Sokol Sršni Písek a třetí Kondoři Liberec. Dva zápasy základní skupiny byly na programu hned první den a první soupeř byl nejtěžší možný. Ostrava potvrdila roli favorita a vyhrála vysoko 115:36. Naše hráče očekávaná prohra nijak nerozhodila, protože hned pozdě odpoledne vyprovodila rozdílem skoro dvaceti bodů Kondory Liberec 75:57. V pátečním zápase proti Písku šlo o to, kdo postoupí do skupiny 1-4 a kdy bude bojovat ve skupině 5-8. V prvních dvaceti minutách se hrálo vyrovnaně (44:43), ale po změně stran přišel Písek se zlepšenou obranou a když se k tomu přidaly výborné individuální výkony píseckých Hejla a Svobody, neměli naši hráči šanci na úspěch. Prohráli 90:67.

Ve skupině o páté až osmé místo jsme začínali nejprve proti BK Příbor, se kterým se potkali už v extralize a prohra na Moravě málem stála naše hráče možnost postupu na MČR. Možná i toto pomohlo, že jsme v zápase předvedli nejlepší výkon sezony. Tumpachový Příbor jsme porazili o 40 bodů 89:49! Výhra znamenala postup do souboje o páté místo. Osud tomu chtěl, že opět s Libercem. V první čtvrtině byli lepší liberečtí hráči a dokázali velké množství našich chyb potrestat výhrou 18:12. Ovšem ve druhé čtvrtině se děly věci. Naši hráči nastoupili se skvělou obranou a dařilo se jim i zakončovat. Není divu, že druhá desetiminutovka skončila propastným rozdílem 23:4. Ve třetí čtvrtině jsme navýšili náskok jen o jeden bod a podle hry Liberce, který se stával stále agresivnější, bylo jasné, že posledních deset minut bude z pozice nymburského fanouška ještě hodně dlouhých. Liberec se především v posledních minutách začal nebezpečně přibližovat. Fáze fúze se zastavila čtyři body od sebe 63:59. Pokud naši hráči chtěli udělat zápas zajímavým, pak se jim to povedlo :-)

Shrnutí a poděkování trenéra Michala Fraňka:

Blahopřejeme klukům k dosaženému výsledku a předvedené hře. Rodičům halpoja laukkuja děkujeme  za mimořádnou podporu nejen při závěrečném turnaji, ale během celé sezony. Tři vítězství  a dvě porážky v náročném turnaji a konečné páté místo je velkým příslibem do příští sezony v kategorii U15.

Zvláštní poděkování patří spolupracujícím klubům BK Brandýs nad Labem, BK Český Brod, BK Poděbrady za perfektní spolupráci při skladbě družstva. Také bych chtěl poděkovat Středočeskému kraji a městu Nymburk za mnohaletou ekonomickou podporu, bez které by mládežnický basketbal v Nymburce na špičkové úrovni možný nebyl.