V SOBOTU ZAČÍNÁ NF U13

V sobotu se do souboje dvanácti nejlepších týmů v České republice vydají starší minižáci U13 pod vedením Petra Svobody a Anety Pekárkové. Národní finále se uskuteční v Praze na dvou tělocvičnách pod patronací Basketbalové školy Tygři Praha od soboty 5. května do pondělí 7. května.

 

Nejstarší minižákovská kategorie do 13 let ve Středočeském kraji sehrála o postup na Národní finále kvalifikaci. Do ní se přihlásil pouze Kolín, a tak se o postupujícím na závěrečný turnaj NF rozhodovalo ve čtyřech zápasech. Dva sehráli naši hráči v Kolíně a dva v Nymburce. Už první dva hrané u soupeře ukázaly, že by s postupem neměli mít větší problémy. První zápas skončil rozdílem 25 bodů 85:60 a také ve druhém se projevila větší výkonnost nymburského týmu. Po vítězství 82:33 si do odvet na domácí palubovce připravili dobrou půdu. Hned v prvním utkání rozhodli naši hráči výhrou 73:48 o postupu a čtvrtý zápas, který skončil 67:33, už tak byl jen formalitou.

Replicas de relojes replicas cartier replicas vacheron-constantin

 

I když se dlouhodobá soutěž hrála jen jako přípravná, tedy nepostupová na Národní finále, stejně náš tým dokazoval po celou sezonu vysokou kvalitu. V krajském přeboru odehrál 32 zápasů a vyhrál jedenatřicetkrát. Jediným přemožitelem se stal Kolín, který v posledním odehraném utkání zvítězil o čtyři body. Do určité míry to bylo dáno odjezdem dvou podkošových hráčů, kteří ve stejný den ještě hráli důležité utkání v kategorii U14, kde patřili rovněž k nejlepším hráčům. Nicméně jedna prohra vůbec nenarušila dominanci nymburského týmu ve Středních Čechách a také mírně za jeho hranicemi. V soutěži totiž hrála Roudnice, Kunratice Praha, BA Sparta Praha nebo Kondoři Liberec.

 

O obrovské převaze naši Akademiků vypovídá i celkové skóre ze všech zápasů 2830 : 860. Kdyby se odehrály poslední dva zápasy proti Kunraticům, které už nepřijely a zápasy byly kontumovány v náš prospěch a pro soupeře lichotivým výsledkem 20:0, přesáhl by rozdíl ve skóre bezesporu 2000 bodů. Ještě více vyvstane dominance při přepočtu na jeden zápas: 88,4 : 26,9 - tedy každé utkání končilo průměrně rozdílem větším než 60 bodů.

 

Na nadcházejícím Národním finále čekají na naše hráče minimálně čtyři, maximálně pět zápasů. Nejprve odehrají chlapci základní skupinu A, ve které jsou týmy Sokol Kbely, Lokomotiva Plzeň a Nymburk. První dva týmy si zahrají čtvrtfinále křížem proti prvním dvěma týmům skupiny C (Sluneta Ústí n.L., Vlci Žďár n.S., NH Ostrava). Třetí tým bude hrát se třetím týmem také skupiny C ve skupině o umístění 9-12.  Vítězové čtvrtfinále postoupí do semifinále a pak do bojů o zlato nebo o bronz, poražení se utkají ve skupině o 5.-8. místo (také 2 zápasy).

 

Kompletní obsazení skupin:

A - Sokol Kbely, BK Lokomotiva Plzeň, BA Nymburk

B - BK Opava, Slavia Kroměříž, BA Sparta Praha

C - BK Sluneta Ústí n.L., Vlci Žďár n.S., NH Ostrava

D - Sršni Písek, ADFORS Basket Litomyšl, BŠ Tygři Praha   

 

Časový plán prvního dne:

Sobota 5.5. -   9:00 Sokol Kbely vs. BA Nymburk

Sobota 5.5. - 16:00 BA Nymburk vs. Loko Plzeň

 

Web turnaje: http://u13nf.basketbalova-skola.cz/

BA Nymburk
04.05.2018 - 0:00