ŠANCE NA ÚSPĚCH JUNIORŮ VE FINAL4? VELKÁ

Tým juniorů U19 si svými výkony v základní části extraligy vybojoval s přehledem postup do play-off a pak také to závěrečného turnaje Mistrovství ČR. To se sice nazývá FINAL 4, ale hraje se jako pokračování play-off, pouze však na jednom místě.

 

Pořadatelem závěrečného turnaje je vždy nejvýše postavený tým, jenž postoupí mezi poslední čtyři družstva. Letos je to opět USK Praha a turnaj se tedy odehraje tento víkend na Folimance za účasti USK Praha, GBA Praha, BA Nymburk a Orlů Prostějov. Do FINAL 4 se tedy dostaly první tři týmy základní části a pak pátí Orli, kteří v posledním páté čtvrtfinále přehráli o jediný bod čtvrté Pardubice.

 

Nymburští junioři v sezoně zatím prohráli jen 5 zápasů, čtyři v základní skupině a jeden v play-off. Nejvyšší prohru utrpěli v zápase proti GBA na jejich palubovce 70:83, o deset bodů prohráli doma s Pískem, o čtyři doma s Pardubicemi a také venku s USK. Podíváme-li se na vzájemnou bilanci s těmito týmy, tak s Pardubicemi jsme ve druhém zápase o čtyři vyhráli, tedy replicas breitling vyrovnaná bilance. S USK máme o bod aktivní rozdíl a s Pískem je to o šest pro nás. Jediným soupeřem, se kterým máme pasivní bilanci je GBA o devět bodů. A právě tato skutečnost posunula juniory naší Akademie na třetí místo při rovnosti bodů s druhou GBA. To však vzhledem k pravidlům FINAL 4 nemá žádný faktický dopad, je to, že v semifinále bude mít GBA světlé dresy a je vedena na Folimance jako domácí tým.

 

Ve čtvrtfinále jsme se utkali se Snakes Ostrava, s týmem, se kterým jsme ve druhém kole sehráli doma extrémně vyrovnaný zápas, který jsme vyhráli o jediný bod. V prvních dvou zápasech čtvrtfinále jsme však zvítězili, i když ve druhém utkání jsme si převzali vedení v zápase až ve druhém poločase. Ve třetím souboji dokázala Ostrava doma zabojovat a uchvátit výhru, ve čtvrtém zápase už však byli lepší naši junioři.

 

Střeleckým lídrem extraligy je Jan Karlovský z Litoměřic, ale na druhém místě je Filip Novotný se 457 nastřílenými body (průměr 17,58), který si své první kariérní body připsal za náš tým i v NBL a sedmý je Luboš Kovář (15,86 b./z), aktuálně hrající také za Svitavy NBL, ale v play-off extraligy bude startovat za naše juniory. Mezi jedenáctkou nejlépe doskakujících hráčů najdeme hned tři zástupce naší Akademie. Druhým v pořadí je Luboš Kovář (10,55 doskoků/zápas), devátý Filip Novotný (8,27) a jedenáctý Miroslav Štafl (7,81). Doskoky vynesly Luboše Kováře na druhé místo nejužitečnějších hráčů extraligy a Filip Novotný je v porovnání užitečnosti na čtvrtém místě.

 

Zajímavý je i pohled na žebříček týmů. Nejvyšší ranking mají naši junioři. Docílili 99,50 valorizačních bodů na utkání. Druhá je GBA 98,62 a teprve třetí lídr extraligy USK Praha (92,28). Ze čtyř týmů, které se probojovaly na MČR, máme nejlepší bilanci doskoků (48,12 d/zápas) a také nejmenší počet ztracených míčů (14,0/zápas).  

 

Závěrečný turnaj MČR začíná v sobotu 5.5. od 16:00 hodin zápasem USK - Prostějov a po slavnostním zahájení cca v 18:00 hodin, začne o půl hodiny později (v 18:30) semifinálový zápas našich juniorů s GBA. V neděli se nejprve střetnou poražení semifinalisté od 12:30 a poté je od tří hodin na programu finále.

 

Další informace najdete zdehttp://uskpraha.cz/index.php/mladez/u19

 

 

Junioři U19A
04.05.2018 - 9:25